reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

menu 9 miesięcznego dziecka

Czy ktoś się orientuję od kiedy można 10miesięcznemu dziecku podawać Danonki?:)

Danonki powinno sie podac dzieciom najwczesniej w 3 roku zycia
ponizej tego wieku podaje sie specjalne 'jogurciki/deserki', ktorych nie trzeba trzymac w lodowce

wiem ze wiele mam podaje danonki swoim dzieciom ponizej 1 roku zycia, ja jednak do tych mam nie naleze:tak:


bez powodu przeciez nie ma tych ograniczen, zreszta danonki jest to cos bez czego dziecko sie obejdzie chociazby do tego 3 roku zycia

pozdrowienia!
 
reklama
cześć dziewczyny
ja tez mam mały problem jak karmic mojego łobuza, je wiele rzeczy, ale chciałabym powoli wprowadzac mu takie, które w zasadzie my jemy (dorośli) oczywiście bez dodatku soli itp. mały jeszcze nie skonczył 9 miesięcy i je wiele rzeczy ale czesto mam wrażenie jakby chciał czegoś innego, czego wiecej. Dziś podałam mu niewielką ilośc jogurtu naturalnego. Je samodzielnie ale tylko biszkopty, herbatniki, brokuły, marchewkę i bułki. I nie dławi sie, poza tym jak podaje mu coś aby zjadł samodzielnie pilnuje go i przyglądam sie czy aby za dużo nie napchał do buźki :) Jesli chodzi o dania obiadowe to podaje małemu wyłącznie słoiczki ale tez chciałabym juz zacząć gotowac mu samodzielnie,teściowa mi mowi abym smiało gotowała z przypawami (sól, wegeta lub kucharek) czy to dobry pomysł?:confused: Wydaje mi sie że chyba nie :crazy:

A co do tych specjalnych jogurcików dla dzieci co nie trzeba ich trzymac w lodówce, czy nie wydaje sie wam to dziwne? produkt mleczny i bez konieczności trzymania w chłodzie.... hmmm, ja sie temu dziwie.
 
Mój Nataś ma 9 miesiecy i zjada:
7 - 50ml mleka modyfikowanego
9 - 180 mleka z kaszka
12 - owoce lub jogurcik
ok 15 obiadek, ale zawsze sie konczy tym ze obiadek znajduje sie w moich wlosach lub na podlodze
ok 16.30 glodny po obiedzie je mleko albo kaszke
ok 19 chlebek z maselkiem, biszkopcika itd
22 - butla z mlekiem

Czy wasze dzieci tez nie chca obiadkow? Probowalam kupnych, sama robilam, gotowalam obiadki jedno, dwuskladnikowe, nic, a miesa to nawet sprobowac nie chce, jedynym obiadem jaki je to szpinak z ziemniakiem, albo samego ziemniaka
 
K@m@ wegeta to chyba nie jest dobry pomysł. Ja prawie od początku gotuję wszystko sama (nie pracuję, mam odpowiednie składniki, więc mogę sobie pozwolić). Zamiast przypraw w moim wypadku sprawdzilo się dodanie natki pietruszki do zupki lub koperku i mały wsuwał aż mu się uszy trzęsły. Teraz mam jakiś problem z jedzeniem, ale mam nadzieję, ze to chwilowe:sorry2:
 
No ja daje czasami, ale ona mi czesto zwraca, bo ma refluks, ciesze sie tylko ze nie ma odruchu wymiotnego przy kawalkach. Lubi jesc wszystko, ale nie wszystko moze.
 
reklama
No wlasnie, a co moze jesc taki maluszek? Moja 9 miesięczna córcia tez cierpi na refluks. Dosłownie chlusta wszystkim i wszędzie. Kiedy to mija? Kiedy u was minęło?
 
Do góry