reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu siedmiomiesięcznego maluszka

Mógł mieć i gorszy dzień, mojemu Szymonowi też czasami apetyt przestaje dopisywać. Twój synek może też mieć gorszy apetyt z powodu dziąsełek, jeśli wszystko wkłada ci do buzi to znak że już nie długo pojawią się pierwsze ząbki i apetycik powróci. Szymon tak miał jak jeszcze nie było widać ząbków i przez parę dni miał gorszy apetyt a teraz jak już widać że coś zaczyna się bielić to apetycik mu znów powrócił. Tak więc nie masz się co przejmować, spróbuj dać synkowi starte jabłuszko z bananem, mój to akurat zjada zawsze, dodatkowy plus takiego deserku to to że delikatnie chłodzi dziąsełka :-)
Dokładnie dzis to zrobiłam, przed południem dałam mu jabłko z bananem, zjadł pare łyżeczek i koniec, a ząbki faktycznie idę, tyle że troche długo, ale dzis stukało na łyżeczce, wiec chyba juz blisko.
 
reklama
witam u mnie antoś je o 7-7.30 mleczko 180 ml z kleikiem
potem koło 11-11.30 kaszkę z owocami około 200ml(łyżeczką) później koło 15-16 obiadek (sama gotuję zlbo zupka z warzywkami praktycznie je już wszystkie warzywa abo mięsko +ziemniaczki +marchewka wszystko rozdrabniem blenderem) około 18-18.30 jest deser albo owoce albo biszkopciki lub chrupki kukurydziane a o 20-21 jest już ostatnie jedzonko i to jest zawsze mleczko 210 ml z kaszką malinową....
antoni ładnie przybiera na wadze waży prawie 8 kg rozwija się wspaniale i zjada chętnie nieomal wszystko(wyjątek stanowi szpinak ma to po tatusiu:-D)
 
witam u mnie antoś je o 7-7.30 mleczko 180 ml z kleikiem
potem koło 11-11.30 kaszkę z owocami około 200ml(łyżeczką) później koło 15-16 obiadek (sama gotuję zlbo zupka z warzywkami praktycznie je już wszystkie warzywa abo mięsko +ziemniaczki +marchewka wszystko rozdrabniem blenderem) około 18-18.30 jest deser albo owoce albo biszkopciki lub chrupki kukurydziane a o 20-21 jest już ostatnie jedzonko i to jest zawsze mleczko 210 ml z kaszką malinową....
antoni ładnie przybiera na wadze waży prawie 8 kg rozwija się wspaniale i zjada chętnie nieomal wszystko(wyjątek stanowi szpinak ma to po tatusiu:-D)
Mam pytanko, czy jak zje o 20 to prześpi ci noc, czy je w nocy?
 
Mam pytanko, czy jak zje o 20 to prześpi ci noc, czy je w nocy?
ostatnio budzi się w nocy i próbowałam dać mu mleczko ale nie chce dostaje wode do picia albo smoczek i śpi dalej .tak więc w nocy już nic nie je:no: rozmawiałam z moją panią pediatrą czy dawać mu coś bo on odkąd skończył 2 m-ce nie je w nocy pani doktor powiedziała że przybiera świetnie wyniki super wie chłopak że noc jest od spania:-D
 
ostatnio budzi się w nocy i próbowałam dać mu mleczko ale nie chce dostaje wode do picia albo smoczek i śpi dalej .tak więc w nocy już nic nie je:no: rozmawiałam z moją panią pediatrą czy dawać mu coś bo on odkąd skończył 2 m-ce nie je w nocy pani doktor powiedziała że przybiera świetnie wyniki super wie chłopak że noc jest od spania:-D
To super, Filipek je w nocy czasem nawet dwa razy, wieczorem je miedzy 19 a 20 tak około 200 mleko zagęszczone kleikiem, bo z kaszkami to róznie bywało, raz zjadł, innym razem nie chce, a potem budzi sie o 1 i je 150 ml, i nie zawsze zasypia ostatnio nawet prawie dwie godziny usypiałam go w wózku, ale to pewnie przez ząbkowanie, a potem je 5 lub 6 rano. Czasem sie zdarza, że je już o 23 a potem o 3 rano, marzy mi się żeby przesypiał noc, ale cóż:-).
 
Dokładnie dzis to zrobiłam, przed południem dałam mu jabłko z bananem, zjadł pare łyżeczek i koniec, a ząbki faktycznie idę, tyle że troche długo, ale dzis stukało na łyżeczce, wiec chyba juz blisko.
Mojemu synkowi pierwszy ząbek było widać po ok 2 tyg od momentu jak go usłyszeliśmy stukając łyżeczką , ale znajoma jak tak sprawdzała u swojego malucha to pierwszy ząbek był na wierzchu już po niecałym tygodniu. U nas właśnie wychodzi druga jedynka. A co do jedzonka to mały zasmakował w naleśnikach z jabłuszkiem. Pozdrawiamy:-)
 
reklama
Koliberek u nas teraz masakra, wczoraj już było widac białego ząbka, a dziś nie ma chyba mu spuchneły dziąsła, ale palcem czuc dwa ząbki na dole, które juz sie przebiły. Ale nalesniki super.
 
Do góry