reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko BABYDREAM Z ROSSMANNA

reklama
my zakupilismy te mleko dzis, dałam synowi dwa razy i raz rzespal ponad 4 godziny, tzn ponad 4 godizny były miedzy kamrieniami ale wiaodmo ze troche sie krecil itd i zasnołna koniec, no i teraz po kapieli dostal znow mleko z BD no i spi juz 4 godziny i jestem ciekawa jak dalej pojdzie i jak bedzie sprawa z stolcem
 
Witam wszystkie mamy! daje mojej Lili to mleko od ponad tygodnia i musze powiedziec ze jest chyba lepsze niz bebilon. po bebilonie mala jadla co 2 godziny :confused: a jak je babydream zaczela jesc co 3-4 godziny i zjada mniej. robie jej 120 ml i 3 a nie 4 lyzeczki mleczka. jak dawalam 4 byly male problemy z kupka. widocznie jak dla niej za mocne. teraz wszystko ok. ide w piatek do lekarza i zobacze co powie na to mleko.;-)
 
Ja zdecydowałam się zmienić mleko z nan1 na babydream i nie mam żadnych zastrzeżeń.moja mała ma 6 tygodni i trochę się tego obawiałam ale jest ok,powiedziałabym nawet, że lepiej wcina to mleko niż poprzednie,nie ma po nim jakiś tam kolek i jest spokojna.daję jej babydream już trzeci dzień i jestem zadowolona,a jeśli jest wszystko ok to po co przepłacać.kupiłam też kilka innych produktów z tej serii i też myślę że są w miarę dobre, także daję plusa rosmanowym produktom.
 
Babydream 1 skład:

wartość odżywcza ... 100g proszku ... 100ml produktu

białko ... 10,5 ... 1,4

węglowodany ... 59,4 ... 7,7
w tym:
glukoza ... 0,1 ... 0,01
laktoza ... 43 ... 5,6
maltoza ... 0,3 ... <0,1
skrobia ... 8,6 ... 1,1
maltodekstryna ... 7,4 ... 1,0

tłuszcz ... 24,1 ... 3,1
w tym:
nkt ... 8,6 ... 1,1
jedno-nnkt ... 10,6 ... 1,4
wielo-nnkt ... 4,9 ... 0,6

skł. mineralne:
sód ... 155 ... 20
potas ... 530 ... 69
wapń ... 460 ... 60
magnez ... 39 ... 5,1
fosfor ... 260 ... 34
chlorki ... 345 ... 45

pierwiastki śladowe:
żelazo ... 4,8 ... 0,6
cynk ... 5,2 ... 0,7
miedź ... 310 ... 40
jod ... 88 ... 11
mangan ... 57 ... 7,4
selen ... 15 ... 0,2
fluor ... 150 ... 20

witaminy:
A ... 505 ... 66
D ... 8,2 ... 1,1
E ... 5,9 ... 0,8
K ... 40 ... 5,2
B1 ... 520 ... 68
B2 ... 710 ... 92
B6 ... 495 ... 64
B12 ... 1,3 ... 0,2
C ... 80 ... 10,4
niacyna ... 4690 ... 610
kw. pantotenowy ... 2675 ... 348
kw. foliowy ... 89 ... 11,6
biotyna ... 13,7 ... 1,8
cholina ... 82 ... 10,7
tauryna ... 38 ... 4,9
inozytol ... 27 ... 3,5

osmolarność ... - ... 244

wartość energetyczna:
kj ... 2080 ... 270
kcal ... 497 ... 65

składniki: odtłuszczone mleko, demineralizowana serwatka w proszku, oleje roślinne, skrobia ziemniaczana i kukurydziana, maltodekstryna, laktoza, emulgator: lecytyna sojowa, węglan wapnia, chlorek potasu, sole wapniowe kwasu ortofosforowego, cytrynian sodu, witaminy: c, niacyna, kwas pantotenowy, E, A, B1, B2, B6, kwas foliowy, K, biotyna, D3, B12, cytrynian potasu, węglan magnezu, tauryna, L-Fenyloalanina, L-Tyrozyna, mleczan żelazawy, L-Tryptofan, tlenek cynku, siarczan miedzi, siarczan cynku, jodan potasu, siarczan manganu, selenian sodu.
 
Ostatnia edycja:
A któraś z Was podawała może słoiczki z Rossmanna Babydream... Ciekawa jestem czy ktoś ma jakieś spostrzeżenia na ich temat...
 
pepsicOLA ja stosuję mleko z Rossmana i jest super. Faktycznie mój mały śpi po nim lepiej i dłużej no i nie ulewa, a co do słoiczków to tez są super. Tzn nie wszystkie. Mojemu np nie smakował z indykiem ale owocowe to wprost uwielbia a dopiero zaczynamy przygodę z innym niż mleko jedzonkiem (ma 5 m-cy).
Kupki są bez problemów i to nawet 3 dziennie a nie jak po samym mleku 1 dziennie czyli jelitka w porządku.
 
reklama
Do góry