reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mleko krowie, od kiedy podawac?

Wolę wierzyć w mądrości ludowe niż koncernowi Nestle, któremu zależy tylko na naszej kasie i który w głębokim poważaniu ma nasze zdrowie. Uwierzcie mi reklamy to manipulacja (no a najwięcej wierzę swojemu lekarzowi ;-) który nie zaleca mm) druga rzecz, że tylko Polacy uwierzyli w podawanie mm do 3rż na całym świecie zaleca się normalne po skończonym roku właśnie. Ale też Polacy kupują najwięcej lekarstw w europie widać koncerny znalazły do nas klucz reklamowy a my jesteśmy naiwnym narodem i tyle.
 
reklama
no polemizowałabym.
U nas w Irl. też zaleca się do 3rż.Jest to tak zwane growing up milk.Z tego co czytam w Stanach również.
A co do lekomani Polaków,to zgadzam się całkowicie ;-)
 
ja zaczelam podawac Nadii danonki czy monte jak miala 8 miesiecy i dobrze toleruje,zadna skaza bialkowa itp nic z tych rzeczy,a przeciez takie jogurty sa na bazie mleka krowiego,takze mysle,ze zaczne wprowadzac malej krowie mleko zamiast mm jak skonczy roczek
 
Witam.Mieszkamy w UK i maly ktory ma 19 miesiecy chodzi do zlobka, nie podajemy mu mleka krowiego tylko modyfikowane.Ostatnio panie zapytaly czy mozna podawac mu mleko krowie bo wszystkie dzieci pija na sniadanie.Wydaje mi sie ze to za wczesnie.Co o tym myslicie drogie panie? Od kiedy mozna podawac takie mleko? Powiem szczerze ze nie spieszy mi sie do tego...Pozdrawiam.
Ogólne wytyczne mówią, że mleko korowie powinno się podawać dopiero w trzecim roku życia, wcześniej tylko produkty mleczne, typu serki jogurty, twarogi, jednak dzieci, które nie mają żadnych alergii zwykle otrzymują do picia mleko krowie znacznie wcześniej. W tym wieku szklanka mleka dziennie nie powinna mu zaszkodzić. 
 
Ja podałam swojej małej mleko krowie jak skończyła roczek, przedtem jadła jogurty i serki homo - nie ma reakcji alergicznych. Do roczku czasu byłyśmy na MM, ale później coś się zmieniło i nie bardzo chciała je pić, chociaż za mleczkiem przepada.
Córka jest małym niejadkiem- pije kaszki na mleczku,jogurty i serki a do tego chlebek suchy, więc podaję jej to co chce jeść.
Pozdrawiam
 
Moje dziecko poszło do żłobka jak skończyło roczek, a tam śniadanie jest przygotowywane na mleku krowim, wg zaleceń PWIS. Oczywiście, jeśli rodzice sobie życzą, dziecko może dostawać mm tylko trzeba przynosić swoje. Gabryś przychodzi już po śniadaniu, ale gdyby przychodził na, to jadłby to, co inne dzieci. W domu pije mm, ale co jakiś czas dostaje mannę itp. na mleku krowim. Je jogurty i twarożki, po mleku nic mu nie jest. Myślę, że wszystko trzeba jakoś wypośrodkować.
 
tak czytam wasze posty i stwierdzam ze wiele mam podaje mleko krowie, moje kolezanki co maja starsze dzieci po roku wlasnie przechodzily na zwykle mleko i zadnych alergii nie mialy. A jakie mleko sie podaje to uht czy jakies inne? Ja natomiast podaje bebiko i do roku na pewno nie przejde na zwykle mleko, wole nie ryzykowac.
 
Może was to zaciekawi: Do kiedy mleko modyfikowane? Pediatrzy zmieniają zdanie.
Sama czytałam zalecenia who względem diety maluchów i wyraźnie było w nich napisane, że po roku nie ma potrzeby podawania mleka modyfikowanego. Jeśli ktoś ma takie życzenie- proszę bardzo, ale konieczności takiej nie ma. Z resztą wynika to z doświadczenia wielu pokoleń przed nami (nie mam zamiaru używać tego jako głównego argumentu :-p), kiedyś faktycznie mm nie było i nie ma żadnych przesłanek, mówiących o tym, że mleko krowie podawane po skończeniu karmienia piersią było w jakiś sposób szkodliwe dla dzieci, a była to praktyka powszechna ( oczywiście o ile nie miały nietolerancji ;)).
 
moja Nadia je jogutry czy twarozek ktore sa zrobione na krowim,na codzien pije bebiko,ale mysle,ze po roczku zaczne jej podawac zwykle mleczko,na zmiane z mm,no chyba,ze nie polubi:)
 
reklama
Witam,
pytałam ostatnio pediatrę o wprowadzenie mleka krowiego do diety córeczki (ma rok i dwa miesiące). Lekarka nie zabroniła podawać mk ale jej zdaniem zdrowsze dla dziecka do 3rż jest mm ze względu na zawartość witamin. Jeśli mleko krowie pochodzi z pewnego źródła, nie ze sklepu to moim zdaniem nie ma przeciwwskazań. Sama podaję Marysi od czasu do czasu kaszkę mannę na zwykłym mleku, jogurty, kefir itp. ale do picia dostaje mleko modyfikowane.
Myślę, że nie ma co się spierać. Wiadomo, koncerny zarabiają na nas, ale jeśli boimy się, że dieta dziecka może być zbyt uboga w składniki odżywcze, to myślę, że warto podawać mm.
 
Do góry