reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko modyfikowane. Jakie?

andrewa88

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Październik 2010
Postów
428
Miasto
Poznań
Dziewczyny ktore wg was mlekoo jest najlepsze:
- Nan
- Bebiko
- Gerber
- Nutramigen
- Enfamil
- czy jeszcz jakiś inny

Bardzo dziekuje za opinie :):tak:
 
reklama
Ja dawałam hipp probiotik 1 następnie 2 i 3, ale od kwietnia 2011 weszła na rynek ulepszona wersja i nazywa się hipp combiotik - zero kolek, zatwardzeń, wzdęć, chlustania. Mały pił je już w pierwszym tyg życia. A i nutamogen to jest preparat mlekozastępczy dla dzieci z nietolerancją laktozy - dostępny na receptę z tego co się orientuję.
 
Witam, od urodzenia Maja była na mleku Bebiko niestety jej nie służyło, były problemy z kupką, kolki. Przeszliśmy na Bebilon, niby ten sam producent a o niebo lepsze mleko. Maja już na drugi dzień robiła ładne kupki z początku raz na dwa dni, a obecnie 2 na dzień :)
 
Polecam NAN i HIPP dużo mam je chwali.

Julka piła nan 3 pro przez miesiąc byłam zadowolona, później z racji tego że skończyła roczek to przeszliśmy na Nestle Junior, zaczęło ją uczulać więc przeszliśmy na Bebilon 3 i świetnie się sprawuje.


Enfamil jest strasznie drogi, ale zawiera dużo kwasów omega3 więc jeśli Cię stać to też polecam, dużym utrudnieniem jest to że jest dostępny tylko w aptece.


Nutramigen to preparat mlekozastępczy stosowany przy nietolerancji laktozy i uczuleniu na białko mleka krowiego ( śmierdzi jak stara skarpeta :-p)
 
Ja na początku dawałam bebilon ale mały strasznie ulewał przeszłam na Nan ale miał zatwardzenie i w końcu bebiko było strzałem w 10:-) no i cena bez porównania do bebilonu
 
no ja pierwsze dziecko karmiłam z początku Bebiko ale dostał skazy, potem dostawał Nutramigen, ktory o dziwo bardzo lubił ...jednak kiedy trafił przez niego do szpitala to zrezygnowałam...na sam koniec kupiłam Nan i było super...jednak pytam was bo może coś się pozmieniało na rynku...z tego widze każde dziecko jest inne i pewnie będę musiała dopasować odpowiednie mleczko do dzidizusia
 
Enfamil. Drogi, niestety tylko w aptekach, ale za to ma(jako chyba jedeyne mleko na rynku) Lipil, który jest składnikiem mleka matki, ma też dużpo kwasów omega. Polecam. Nie uczula raczej w ogóle.
 
Nan:tak: Na poczatku dostawał Bebiko ale, w ogóle nie przybierał na wadze, stale miał kolki i zaparcia a po Nanie się uspokoiło no i waga poooooooszła w górę ;-)
 
reklama
andrew,skoro starszy synek dostał skazy,to ,niestety,jest duża "szansa",ze i młodsze maleństwo może byc uczulone.Dlatego prponuję,żebys na początku dawała mleka HA:tak:- wielu problemom możnaby zapobiec,gdyby lekarze podpowiadali to mamom...Najbardziej dostępne sa chyba Nan pro HA,Bebilon HA i chyba pojawiło sie Bebiko HA.Ja bym proponowała na początek,przynajmniej pierwsze 3 mce te mleczka HA,żeby dziecko sie od razu nie uczuliło.Ja osobiście dawałam Nan HA właśnie i nie było problemów,teraz powoli przechodzimy już na zwykłe.
 
Do góry