reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierś a butelka

Dołączył(a)
1 Marzec 2008
Postów
4
Witam wszystkie mamy. Nasz synek kończy 5 miesięcy, jestem zmuszona za miesiąc wrócić do pracy,karmie piersią, od kilku dni próbuję podawać synkowi mleko z butelki ale ten jest taki zawzięty i nie chce nawet pomyśleć o jedzeniu sztucznego mleka. Płacze oczywiście a ja razem z nim, jak mam to zrobić , prosze o jakieś mądre rady.Z góry dziękujemy.
 
reklama
Hej!
Spróbuj może na początek ściągać swoje mleko do butelki a jak dziecko nauczy się pić z butelki to podaj mleko sztuczne. Moja córka nie chciała do 6 miesiąca pić w ogóle z butelki i najpierw nauczyła się pić z kubka niekapka , więc możesz podać mleko w kubku.
A poza tym smak mleka modyfikowanego nie jest za specjalny :dry:i daleko mu do mleka matki, więc możliwe że będziesz musiała przetestować różne mleka zanim znajdziesz te które posmakuje dziecku.
Dobrze jest też próbować podawać dziecku mleko z butelki gdy naprawdę zgłodnieje to wtedy prędzej da się skusić na sztuczne mleko.
 
Pomaga też wyjście mamy z domu.Dzidzia jak każdy ssak wyczuwa "żarcie" czyli cycki...A nam mamusiom wydaje się,że dzieciątko chce do mamy...:tak:
Tak więc na czas karmienia butlą lepiej wyjdź z domku.Jak dzidziuś się przyzwyczai to oczywiście nie będzie już takiej potrzeby...;-)No i skoro musisz odstawić to bądź twarda bo inaczej będziecie cierpieć dużo dłużej.:hmm:Ja jestem właśnie na etapie odstawiania...Alka dostaje cyca w nocy i raz w dzień.Reszta z butli.No ale mnie pomogło doświadczenie z pierwszym dzieckiem :tak::tak::tak:
POZDRAWIAM I ŻYCZĘ CIERPLIWOŚCI:-D
 
moja też nie chce żreć, nawet mojego mleka z butli :angry: wogole to nie wie o co chodzi w smoczku .... czytałam gdzieś, że aby cała akcja się powiodła to trzeba udawać obojętność i nie dawać dziecku do zrozumienia, że nam na tym zależy... grrr.... to mi się nie udaje bo mała jest zawzięta, a mi brak cierpliwości...:baffled:
 
Ja mam bliżniaczki 5 letnie i nawet nie wiecie ile razy próbowałam dać im butelkę a żadna sie nie chwyciła.Poprostu nauczyłam jeść łyżeczką i tak je karmiłam.Każde dziecko jest inne i może być tak że butli sie wcale nie chwyci jak moje.
 
Nasza niunia ma prawie 4,5 misiaca i niestety zadne metody nie pomagaja.Nie chce ani mojego mleka z butli ani z lyzeczki ani nic co jest sztuczne a nie jest cyckiem:-(.Meczy mnie to bo dzieki temu w nocy budzi sie co dwie godziny z wielkim wyciem bo jest glodna. W ciagu dnia podaje jej po dwie, trzy lyzeczki to jablka to zupki zmiksowanej ale niestety butla nie przechodzi:sorry2:.Moze macie jakies rady co moglabym jeszcze zastosowac?Zapomnialabym, lyzeczka tez probowalismy i tez nic.Za to pluc sie nauczyla i to jej wychodzi bardzo dobrze:baffled:
 
Witam wszystkie mamy. Nasz synek kończy 5 miesięcy, jestem zmuszona za miesiąc wrócić do pracy,karmie piersią, od kilku dni próbuję podawać synkowi mleko z butelki ale ten jest taki zawzięty i nie chce nawet pomyśleć o jedzeniu sztucznego mleka. Płacze oczywiście a ja razem z nim, jak mam to zrobić , prosze o jakieś mądre rady.Z góry dziękujemy.

Jak dziecko nauczy sie pic z butelki, to mozesz potem mieszac sztuczne mleko ze swoim pokarmem - na poczatek, moze da sie go ouszukac. Powodzenia!!
To zadanie rowniez przede mna. Jutro wracam do pracy.
 
cO DO KARMIENIA ŁYŻECZKĄ,TO DZIECKO NA POCZĄTKU PLUJE,ZWŁASZCZA JAK SIE MU DAJE JABŁKO,LUB MARCHEWKĘ.DO TEGO TRZEBA CIERPLIWOŚCI.NAJLEPIEJ DAWAĆ KASZKĘ,BO MA SŁODKI SMAK.JA TAK ROBIĘ I NAWET DOSYĆ ŁADNIE JUŻ JE.NA BUTELKĘ NIE KAŻDE DZIECKO PRZESTAWI,JEŚLI NIE CHCE SMOCZKA TO I BUTLI NIE BĘDZIE CHCIAŁO I NIE WAŻNE CO W NIEJ BĘDZIE.
 
Witam mamusie.Nie usmiecham się do Was gdyż narazie nie osiagnęlismy z moim synkiem sukcesu w piciu z butelki:sorry2:stosuję sie do Waszych porad nie przetestowałam jeszcze wyjścia z domu na czas testu z butlą ale jak wyjde to zostanie sam bo tata rzadko w domu:angry:pozdrawiam
 
reklama
a ja wlasnie jestem zdziwiona ze nasza mala nie chce butli bo przeciez smoka ciagnie?!:sorry2:.Co do mieszania mleka mojego i formuly to dzis zamierzamy sprobowac a moze tym razem wyjdzie jakos?:dry:.powodzenia dla pozostalych mam
 
Do góry