reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tylko papki

karolinaka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Październik 2007
Postów
62
Mam malutki problem.Mój 10-miesięczny synek zjada same "papki"(czyli tylko mocno rozdrobnione jedzonko".Nawet Gerberki które są powyżej 6miesiaca powodują u niego odruch wymiotny.Wszystko co ma trochę grudek zaraz go dusi.Jedyne co zjada (oprócz papek) to chrupki kukurydziane.
Może któraś z mam miała podobny problem?Prosze napiszcie jak Wy sobie poradziłayscie i czy to normalne.Z góry dziękuje i pozdrawiam
 
reklama
Kochana nie mam zielonego pojęcia jak to jest, ale uzbrój sie w cierpliwość i próbuj podawać maluchowi inne jedzonko. Powolutku powolutku i sie nauczy.
 
Mam malutki problem.Mój 10-miesięczny synek zjada same "papki"(czyli tylko mocno rozdrobnione jedzonko".Nawet Gerberki które są powyżej 6miesiaca powodują u niego odruch wymiotny.Wszystko co ma trochę grudek zaraz go dusi.Jedyne co zjada (oprócz papek) to chrupki kukurydziane.
Może któraś z mam miała podobny problem?Prosze napiszcie jak Wy sobie poradziłayscie i czy to normalne.Z góry dziękuje i pozdrawiam

Witaj glowa do gory bedzie dobrze .
A kiedy chcialas mu podac 1 raz tresciwsza zupke-papke ??
ja zaczelam od 7 miesiaca powolutku i Blaneczka tez miala odruch wymiotny ale z czasem gardelko sie przyczywailo i jest juz oK.
Mysle ze powinnas powolutku, spokojnie podawac mu . a ile ma zabkow?
a jesli naprawde nie toleruje tzn, ze jesgo przelyk jest jeszcze nie dorosly do przelykania takich grubszych tresci pokarmowych :sorry2:
i trzeba zostawic i za jakis czas znow probowac :tak::tak:a je banany nie miksowane? moze tak zacznij go przyswajac , ja podaje polowe balwana i zabkami sobie podjada, i probuje zuc , musisz bacznie obserwowac dziecko jak bedziesz je uczyc jesc .:happy:
 
Ja swojej niuni od poczatku podaje normalne jedzonko i jedyne co jest zmiksowane to musy owocowe:tak:.Masz ten problem ktorego ja sie obawialam ale jednak dobrze robi nie miksowanie pokarmow tylko rozdrabnianie widelcem bo dziecko samo sie uczy wtedy miazdzyc na poczatku dziaslami, a potem uczy sie gryzc.
Zycze powodzenia i cierpliwosci bo bedziesz jej potrzebowala ale na pewno sie uda;-)pozdrawiam
 
Dziękuję Wam bardzo za Wasze rady.Chyba faktycznie nie pozostaje mi nic innego jak uzbroic się w cierpliwosc i powolutku próbować róznych rzeczy.Dziękuję bardzo,pozdrawiam i życzę duuużo zdrówka Waszym maluszkom:tak:
 
Do góry