reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zywienie 4 miesiecznego niemowlaka

Dietę spokojnie możesz rozszerzać od 4 miesiąca - Jabłko i marchewka produkty które rzadko wywołują alergię, więc jeżeli smyk chętnie je je, powinnaś się cieszyć. Po 17 tygodniu możesz wprowadzić gluten - dodając pół łyżeczki kaszki mannej do przecieru warzywnego - np marchewki. Nie przyzwyczajaj natomiast dziecka do soków - zdecydowanie lepiej będzie, jezeli smyk przyzwyczai się, że pragnienie gasi się wodą (np. ta dla niemowląt - Mama i ja), lub herbatką (sa dostępne specjalne produkty po 4 miesiącu). Soczek traktuj jako przekąskę ze względu na kaloryczność i cukier jest on bardzo sycący.
 
reklama
p.s a jeszcze jedno mi sie przypomnialo. Jak jest z kupka jak sie zaczyna wprowadzac nowosci, bo moj maly zaczal robic ja srednio co drugi dzien, gestsza niz dotychczas. ale wydaje sie zadowolony wiec raczej mu to nie przeszkadza. a jak jest u Was?
 
Kupka się zmienia bo układ pokarmowy zaczyna dojrzewać no i nowe produkty dochodzą. Dziecko nie musi się wypróżniać codziennie. No a jak piszesz że jest zadowolony to tylko się cieszyć :-)
Mój Nikoś robi kupkę co 2-3 dni, w czasie jej robienia jest trochę marudny ale jak już ją zrobi to tryska humorem ;-)
 
reklama
Ja czekam aż moja Nelcia skończy 4 miesiące i zacznę od podawania marchewki. Karmię piersią ale za ok 2 miesiące wracam do pracy i pediatra powiedział, że na miesiąc przed pójściem do pracy powinnam zacząć wprowadzać coś nowego, będzie miała już wtedy skończone 4 miesiące więc ok. Zastanawia mnie tylko jedno, mała ma skazę białkową i predyspozycje po tatusiu do alergii a czasem czytam, że wprowadzanie produktów stałych do diety może być przyczyną alergii i mnie to zastanawia..
 
Do góry