Szczęśliwa rodzina, spokojna ciąża, uśmiechnięte dzieci, zadowoleni rodzice, łatwiejsze wychowanie. Jesteśmy blisko. Zawsze.
reklama

Czy mogę jeść cebulę, kiedy karmię piersią?

Czy karmiąc piersią mogę jeść cebulę?

Na takie pytanie niemal każda karmiąca mama odpowie jednoznacznie: nie. Ale czy naprawdę zasadne jest wykluczenie cebuli z diety karmiącej? Takie stanowisko wynika stąd, ze cebula należy do warzyw wzdymających, może wywoływać dyskomfort nie tylko u matki, ale i u dziecka – wzdęcia, kolkę, niestrawność. Dodatkowo (choć co do tego zdania są podzielone) mając silny zapach i wyrazisty smak – może zmieniać smak mleka matki, co z kolei może wpłynąć na apetyt dziecka.

Czy naprawdę jednak trzeba wystrzegać cebuli?

Wszak to popularne warzywo, oprócz tego, ze nadaje smaku potrawom, jest szalenie zdrowe. Zawiera wiele cennych składników, które utrzymują nas w dobrym zdrowiu, ale i wspierają nas w chorobach. Zawiera witaminy A, B, C, PP, magnez, fosfor, żelazo, potas, sód, wapń, pomaga w infekcjach drób oddechowych, jest bakteriobójcze i moczopędne, pobudza perystaltykę jelit. Dlatego jeśli tylko twoje dziecko nie reaguje źle na małe ilości cebuli, które wprowadzasz do diety, nie eliminuj jej - zachowaj zdrowy rozsądek i umiar.

blog comments powered by Disqus
reklama
Serwisy partnerskie
Konkursy
reklama
Newsletter

Chcesz wiedzieć o nowościach w babyboom.pl? Zapisz się do naszego newslettera!

Lubią nas