reklama
Powrót do źródeł, czyli dom w barwach natury
materiał partnera (*)

Powrót do źródeł, czyli dom w barwach natury

Połączenie wszelkich odcieni beży, brązów, szarości i zieleni to najprostszy sposób na stworzenie naturalnego klimatu i przyjemnego wnętrza. Można jednak postarać się o coś bardziej wyjątkowego i zapierającego dech w piersiach.

Natura kojarzy się ze zdrowiem, spokojem, ciszą, pięknem i… dziką pierwotnością. Czy można przenieść to wszystko do pokoju ograniczonego czterema ścianami, sufitem i określoną ilością metrów kwadratowych? Tak! A efekty zachwycają na każdym kroku. Razem z marką Lotari poznaj przepis na dom w barwach natury.

Postaw na jasne kolory i… bambus

Ciężki dzień, dużo pracy, terminy gonią, a Ty marzysz już jedynie o powrocie do domu? Każdy zna to uczucie. W takiej sytuacji dobrze mieć miejsce, które ukoi nerwy i uspokoi myśli. Idealnie w tej roli sprawdzą się pokoje w delikatnych barwach ziemi. Weź to pod uwagę podczas aranżowania wnętrza, zdecyduj się na drewniane podłogi, dwukolorowe ściany (np. połączenie beżów oraz brązów) i dobierz do tego odpowiednie dodatki. Na tym tle pięknie będą wyglądać białe kanapy udekorowane np. zielonymi poduszkami.

Aby dopełnić cały efekt zamontuj w oknach rolety bambusowe. Według zasad Feng Shui bambus jest używany jako uzdrawiający lek, gdyż szybko rośnie, jest wytrzymały i pobudza do życia. W wielu kulturach wschodnich uważa się tę roślinę za symbol dobrego, odpornego charakteru, wierności oraz siły.

Zamieszkaj wśród łąk i lasów

Wycieczka do lasu to idealny sposób na rozprawienie się ze stresem i zmęczeniem. Otaczające Cię tam cisza, spokój, zielone otoczenie i świeże powietrze są antidotum na wszystko. Wyjazd nie zawsze jest jednak możliwy, dlatego warto znaleźć jakiś zamiennik.

Skorzystaj zatem z wirtualnego projektanta Dec’n’Roll, wybierz odpowiedni motyw: piękne, liściaste korony drzew, nieco mroczniejsze konary rosnące w najciemniejszych zakamarkach lasu lub panorama na ścianę wysokich i zielonych roślin skąpanych w świetle słońca. Wybór należy do Ciebie. Wykonana w ten sposób fototapeta to świetny pomysł na podkreślenie ascetycznie urządzonego, jasnego pomieszczenia. Wystarczy jeden element, by odmienić zwykłe cztery ściany.

Myślisz nad fototapetą? Sprawdź, na jakie wzory możesz się zdecydować.

Nie oszczędzaj na dodatkach

Taka dekoracja nie sprawdzi się niestety na małych metrażach. Ale nawet w takiej sytuacji nie trzeba rezygnować z przeniesienia odrobiny przyrody do domu. Zdecyduj się na wazony i ozdoby w barwach zieleni. Możesz również, zamiast fototapety, wykonać specjalne nadruki na poduszkach lub abażurach Wszystko zgodnie z nowym trendem na 2015 rok – motywem lasu, drzew, liści i promieni słonecznych.

W minimalistycznie urządzonym pokoju, warto skoncentrować się na dekoracji okna. Świetnie sprawdzą się tu rolety z oryginalnym nadrukiem. I, co istotne, druk tuszem lateksowym jest metodą najtrwalszą, najzdrowszą i najbardziej estetyczną.

Bądź „eko” na wiele sposobów

Wprowadź w swoje życie równowagę. Wykorzystaj do tego barwy kojarzące się z nadzieją, wolnością oraz…ekologią! Wystarczy kilka minut w tak urządzonym wnętrzu, by wróciła Ci energia i chęć do działania. Dom stworzony z myślą o naturze, to nie tylko odzwierciedlenie idei bycia „eko”, lecz także źródło wielu inspiracji.