reklama

reklama

Atak pierwszych zmarszczek

Mimika dodaje naszym twarzom indywidualnego charakteru i niewątpliwego uroku. Codziennie śmiejemy się, marszczymy czoło w gniewie czy dezaprobacie, podnosimy brwi w zdziwieniu. Nasza twarz wykonuje prawie piętnaście tysięcy ruchów dziennie - mięśnie i skóra na przemian rozciągają się i prostują. Im bardziej żywiołowy charakter, tym mimika twarzy jest bardziej intensywna. Gdy jesteśmy młode, skóra radzi sobie z tym świetnie – jest bowiem elastyczna jak guma.

Jednak w okolicach 30 roku życia, pod wpływem mikronaprężeń skóry, drobne zagniecenia po naszych minach nie ustępują już tak szybko, jak byśmy chciały. Co więcej, pozostawiają delikatne ślady w postaci cieniutkich linii - to zmarszczki mimiczne. One jako pierwsze sygnalizują, że nasza skóra zaczyna – delikatnie mówiąc - dojrzewać. Zawsze wywołują wiele emocji, uczucie niedowierzania, lekkiego smutku, a nawet złości, że to już. Procesu tego nie zatrzymamy, ale poprzez stosowanie odpowiednich preparatów i diety możemy skutecznie to opóźnić.

Moment rozpoczęcia starzenia się skóry jest cechą bardzo indywidualną. Nadmierna ekspozycja na słońce i promienie UV, nieodpowiednia dieta i niehigieniczny tryb życia znacznie przyśpieszają ten proces. U jednych zaczyna się on już w wieku dwudziestu kilku lat, a u innych dopiero po trzydziestce. Jedno jest pewne – skóra starzeje się dosyć szybko.

Zmarszczki mimiczne będące efektem ruchu mięśni twarzy oraz zmniejszenia z biegiem czasu elastyczności skóry, wilgotności i sprężystości pojawiają się  w ściśle określonej kolejności. Na samym początku można je zaobserwować w okolicach oczu, następnie w pobliżu ust, a potem między brwiami.

Ze względu na stopień i intensywność zmarszczek można wyróżnić 4 rodzaje zmarszczek mimicznych:

·    zmarszczki które są widoczne przy skurczu mięśni ale całkowicie znikają po jego ustąpieniu;
·    zmarszczki głębsze, które jednak ustępują  po skurczu;
·    zmarszczki pozostawiające trwały ale bardzo delikatny ślad na skórze;
·    zmarszczki głębsze, trwałe i bardzo wyraźne, które pozostają po ustąpieniu skurczu.

Co robić, gdy pojawią się pierwsze zmarszczki?

Nie da się wygładzić skóry tak, aby nie było na niej ani jednej zmarszczki. Prędzej czy później i tak się pojawią i tak. Żadnej z nas to nie ominie. To co można zrobić to opóźnić moment, kiedy dogłębnie zaznaczą się na skórze. Należy zastosować odpowiednie preparaty. Już nie wystarczą kremy silnie nawilżające. Sięgnij po preparaty przeciwzmarszczkowe, które w swoim składzie zawierają  witaminę C, A i E, koenzym Q10 (silne przeciwutleniacze), kwas hialuronowy oraz filtr przeciwsłoneczny  UVA i UVB.

Zaopatrz się w serum przeciwzmarszczkowe oraz maseczki pod oczy w formie płatków. Raz na miesiąc zrób sobie tydzień podczas którego będziesz stosowała kurację uderzeniową czyli serum zawierające skondensowaną ilość substancji aktywnych. Przynajmniej raz w tygodniu znajdź czas na to, aby zorganizować sobie w domu małe spa. Włącz ulubioną muzykę, połóż na twarz maseczkę przeciwzmarszczkową, a pod oczy płatki nasiąknięte kolagenem. Spróbuj się zrelaksować i zapomnieć o pędzącym w zawrotnym tempie życiu. Skup się na sobie. Głęboko oddychaj, wsłuchuj się w muzykę. Podczas gdy ty się relaksujesz, zawarte w preparatach składniki pracują dla ciebie.

Staraj się nawilżać skórę również od zewnątrz – pij dużo wody, szczególnie teraz, gdy upragnione lato wreszcie się pojawiło oraz możesz pokusić się o suplementy diety poprawiające nawilżenie Twojej skóry. Jeżeli masz czas udaj się do gabinetu kosmetycznego na serię masaży twarzy. Nie dosyć , że jest to cudowne doznanie to jeszcze aktywuje skórę do intensywnej pracy.

Pamiętaj o tym, ze mimika dodaje twojej twarzy niewątpliwego uroku. Nie przejmuj się aż tak bardzo zmarszczkami. Przed lustrem rób słodkie minki, wyciągaj żuchwę do przodu, podnoś w zdziwieniu brwi. Niech mięśnie pracują. A na co dzień – jak najwięcej się uśmiechaj, bo nawet ze zmarszczkami jak jesteś uśmiechnięta, to jesteś piękna.

Produkty warte uwagi:

·    Active C – krem żel do pielęgnacji skóry pod oczami, La Roche Possay, 30 ml, ok. 80 zł;
·    Krem przeciwzmarszczkowy Q 10 active (seria na dzień, na noc, pod oczy) Eucerin, Nivea Polska sp. z o.o.;
·    Elixine Mimica – krem na noc; 40 ml, ok. 40 zł
·    Elixine Mimica -  serum  na zmarszczki mimiczne,  30 ml ok. 45 zł;
·    AA Intensive Therapy – esencja na zmarszczki mimiczne, 30 ml ok. 60 zł;
·    L’Oreal Dermo Expertise – krem na dzień kolagenowa sprężystość skóry, L’Oreal Polska Sp. z o.o., 50 ml ok. 70 zł;
·    Dax Perfecta +35 krem na dzień, krem na noc oraz krem pod oczy przeciw zmarszczkom mimicznym; 50 ml ok. 25 zł, 30 ml ok. 30 zł;
·    Doliva – krem wygładzający zmarszczki mimiczne, Medipharma Cosmetics, 50 ml ok. 48 zł;
·    Pure&natural Nivea Visage, krem przeciwzmarszczkowy na dzień/na noc, Nivea Polska Sp.z o.o. 50 ml ok. 24 zł;
·    Olay Regenerist – serum wypełniające zmarszczki, OLAY, 30 ml ok. 68 zł;
·    Art. Cell anti-ageing serum regenerujące z efektem naprawczym, Soraya, 50 ml ok. 40 zł;
·    AA Intensive Therapy serum przeciwzmarszczkowe, 30 ml ok. 40 zł;
·    Intensywne serum anti-ageing, Bandi, 30 ml ok. 60 zł;
·    Nuxe krem przeciw pierwszym zmarszczkom mimicznym, Nirvoneque, 50 ml ok. 85 zł;
·    Anti-Age kapsułki z serym, rival de Loop, 7 szt ok. 7 zł;
·    Capivit hydrocontrol, 30 kapsułek ok 20 zł;
·    Regital Hydrobalance , 30 kapsułek ok. 18 zł;
·    Belissa hydro, 30 tabletek ok.. 25 zł;
·    HialuCell 4900, Blau Farma, 30 tabletek ok. 45 zł

Kasia C.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: