Jak ukryć cienie pod oczami

Jak ukryć cienie pod oczami

Nie ma chyba kobiety, która nie narzekałaby, że ma cienie czy "worki" pod oczami. Jest to zmora niemal każdej z nas.

Eksponują je nie tylko nieprzespane noce, ale także bladość twarzy oraz zmęczenie spowodowane przesileniem klimatycznym. Na szczęście dzięki odpowiedniej pielęgnacji oraz zastosowaniu kilku powszechnie znanych sztuczek makijażowych z powodzeniem skutecznie można sobie poradzić z tym problemem.

Co jest najważniejsze? Wbrew powszechnym opiniom wcale nie korektor. Najpierw należy zainwestować w krem pod oczy. Okolice oczu są strefą bardzo delikatną i wymagającą szczególnej pielęgnacji. Skóra jest bardzo cienka, szybko traci jędrność, staje się wtedy jeszcze cieńsza i bardziej przezroczysta. Zaczynają prześwitywać naczynia krwionośne, które to właśnie dają efekt sińców. Oczywiście proces ten można opóźnić stosując odpowiednią pielęgnację i chronić skórę przed promieniami UV. Jeżeli twoim problemem są właśnie ciemne obwódki pod oczami, powinnaś stosować kremy, w składzie których znajduje się retinol. To właśnie on wzmacnia delikatną skórę wokół oczu, powoduje, że staje się ona mniej przezroczysta, a także w widoczny sposób ją rozjaśnia. Niestety, w związku z tym, że jest to bardzo aktywny składnik może powodować podrażnienia. Dlatego należy stosować go z należytą ostrożnością. Systematycznie też stosuj kompresy z rumianku oraz  nakładaj na powieki plasterki ogórka. Są to metody zaliczane do „babcinych” - skuteczne.

Jeśli i te zabiegi nie spełnią twoich oczekiwań, możesz spróbować wykonać zabieg mezoterapii igłowej polegający na ostrzykiwaniu skóry pod oczami specjalnym preparatem zawierającym kwas hialuronowy, witaminy oraz mikroelementy. Kwas hialuronowy doskonale nawilża i wygładza przesuszoną zazwyczaj skórę, a witaminy i mikroelementy odżywiają ją i wspomagają regenerację. Zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, trzeba wykonać go zazwyczaj kilka razy ale efekty dosyć szybko są widoczne. Skóra wokół oczu promienieje, a cienie są zdecydowanie mniejsze.

Jak wykonać makijaż?

Przede wszystkim koniecznie zaopatrz się w korektor. Absolutnie nie może być to wysuszający korektor antybakteryjny. Powinien to być produkt nawilżający, lekko kremowy. aby nie podkreślał i tak przesuszonej skóry wokół oczu. Najważniejszy jest wybór odpowiedniego odcienia. Mitem jest fakt, że korektor powinien być jak najjaśniejszy. aby zatuszować ciemne obwódki. Jest to najczęściej popełniany błąd. Zapomnij także o zasadzie wpajanej przez wieki, że kolor korektora powinien być co najmniej o ton jaśniejszy od koloru skóry.

reklama

Pigmenty takiego właśnie korektora nie będą w stanie zatuszować cieni i efekt będzie wręcz odwrotny od zamierzonego. Najlepiej się sprawdzają korektory w odcieniach żółci, beżu i brzoskwini. Korektor nakładaj zawsze na przygotowane „oko” czyli po potraktowaniu skóry odpowiednim kremem. Gdy już rozprowadzisz korektor, muśnij skórę pod oczami matującym pudrem – korektor zdecydowanie dłużej pozostanie na swoim miejscu a i dodatkowo zatuszujesz cienie.

Jeżeli to możliwe, maluj się przy świetle naturalnym. Sztuczne oświetlenie zamontowane jest zazwyczaj na górze i dlatego patrząc w lustro cienie zawsze będą wydawały się ciemniejsze niż są w rzeczywistości - łatwo jest wtedy przesadzić i z ilością korektora, i z makijażem ogólnie.

Warto spróbować:

·    Dermedic Laboratorium – Hydrain 3 Hialuro – przeciwzmarszczkowy krem 15 ml, ok 25 zł;
·    Pharmaceris – Intensywny krem redukujący cieine i worki pod oczami OPTI-CAPILAR, 15 ml ok. 37 zł;
·    AA – Multi Regeneracja – krem rozjaśniający cienie pod oczami, 15 ml ok. 17 zł;
·    Pat&Rub face – krem pod oczy, 30 ml 150 zł;
·    Astor Age vitality – korektor rozświetlający, ok. 30 zł;
·    Benefit Fake up, 3,5 g 115 zł (Sephora);
·    Clinique even better eyes – korektor na ciemne obwódki, 3g 100 zł;

Kasia C.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: