reklama

reklama

Wiosenne przebudzenie, czyli odnowa skóry po zimie

Po zimie skóra jest szara, wręcz ziemista. Brak jej świeżości, jest wrażliwa i podatna na podrażnienia.

Nic dziwnego - zima dała jej się we znaki. Skóra codziennie poddawana była zmiennym temperaturom – niskiej na zewnątrz i bardzo wysokiej w środku pomieszczeń. Do tego wysuszająca klimatyzacja w biurach, sklepach, kinach…

Po zimie bariera ochronna skóry, czyli płaszcz lipidowy, została naruszona. Wszystkie wiosenne zabiegi powinny odpowiednio nawilżyć i odżywić skórę, aby przywrócić równowagę lipidową.

Zabiegi, które wykonasz w gabinecie kosmetycznym oparte są głównie na oczyszczaniu. Dzięki niemu pozbywamy się martwych komórek, odblokowujemy pory – skóra jest bardziej podatna na działanie maseczek czy odpowiednio dobranych kremów. Odnawia się płaszcz hydro-lipidowy, a cera nabiera odpowiedniego kolorytu.

·    Na podstawie analizy twojej cery kosmetyczka może wykonać odpowiednio dobrany peeling mający na celu usunięcie martwych części naskórka oraz przygotowanie cery na działanie odpowiedniej maseczki czy kompresu.

·    Innym zabiegiem jest mikrodermabrazja. Za pomocą specjalnego urządzenia - warstwa po warstwie - ścierany jest naskórek. Kryształki, które uderzają o skórę ścierają martwy naskórek oraz usuwają wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia.

·    Peeling kawitacyjny – za pomocą ultradźwięków mechanicznie usuwana jest warstwa martwego naskórka. Dzięki temu znacznie polepsza się metabolizm oraz ukrwienie skóry.

·    Eksfoliacja kwasami owocowymi, czyli peeling chemiczny - zabiegi oparte są na działaniu kwasów AHA (alfahydroksylowych). W gabinetach stosowane są kwas migdałowy oraz kwas glikolowy. Kwasy te dogłębnie oczyszczają skórę, nawilżają i zapobiegają ucieczce wody. Należy jednak pamiętać o tym, że w miarę możliwości po zabiegu takim należy unikać promieni słonecznych przez około 4 tygodnie oraz na co dzień stosować kremy z wysokim faktorem.

Wszystkie te zabiegi przygotowują skórę do zastosowania maseczek nawilżających lub odżywczych. Jeżeli nie masz czasu na wizytę u kosmetyczki, takie zabiegi wykonaj w domu.

Ułóż sobie plan tak, aby dwa razy w ciągu tygodnia z niezwykłą starannością wykonać peeling. Dobierz taki, który jest odpowiedni do twojej cery. Jeżeli jest wrażliwa i podrażniona kup peeling enzymatyczny. Jeśli nie masz cerę normalną lub tłustą – dla ciebie są ziarniste peelingi.

Po zastosowaniu peelingu – należy postępować wg instrukcji – masz już skórę przygotowaną na dobroczynne działanie składników zawartych w maseczkach. Jeżeli będziesz konsekwentna w swoich działaniach efekt pięknej, rozświetlonej cery zauważysz już po 2 tygodniach.

Aby w pełni zabiegi były udane, postaraj się również zmienić dietę. Z cięższej, typowo zimowej, przejdź na lżejszą, zawierającą więcej białego mięsa, ryb oraz warzyw. Zobaczysz jak szybko nabierzesz lekkości i chęci do działania.

Warto spróbować:

·    Joanna Natura Face peeling, 75 g ok.13 zł;
·    Olay Essentials – oczyszczający peeling do twarzy, ok. 20 zł;
·    Eveline Cosmetics – enzymatyczny peeling do twarzy 4 D 3 w 1, 7 ml ok. 4 zł;
·    La Roche Posay – peeling fizjologiczny do twarzy, 50 ml, ok. 55 zł;
·    Palmer's – gentle Exfoliating Facial Scrub, 150 g ok. 45 zł;
·    Dax Cosmetics Yoskine Mikrodermabrazja 3-fazowy zabieg domowy do cery mieszanej i tłustej, 13 ml ok. 15 zł
·    Dax Cosmetics Yoskine – szafirowy peeling przeciwzmarszczkowy do cery normalnej i mieszanej, 75 ml ok. 40 zł;
·    The Body Shop Vitamin C Microdermabrasion, 75 ml ok. 65 zł;
·    Bioderma sensibio Masgue Apaisant – maska łagodząco-nawilżająca, 75 ml ok. 60 zł;
·    Galenic Aquapulpe – maseczka błyskawicznie nawilżająca, 50 ml ok. 70 zł;
·    Tołpa dermo-face, maska kokon odżywczo-regenerujący na twarz, szyję i dekolt, ok. 14 zł;
·    Iwostin Sensitia – maseczka nawilżająco-odżywcza, 50 ml ok. 30 zł;
·    Dr Irena Eris Cleanology – maseczka intensywnie nawilżająca, 75 ml ok.55 zł

Kasia C.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: