Szczęśliwa rodzina, spokojna ciąża, uśmiechnięte dzieci, zadowoleni rodzice, łatwiejsze wychowanie. Jesteśmy blisko. Zawsze.
reklama

ForuMama - Czy to ciąża? Oznaki bardzo wczesnej ciąży okiem ForuMamy

Objawy ciąży są opisane w naszym artykule. Ale czasami prawdziwe oznaki, są trochę inne niż podpowiada teoria. Zebraliśmy więc najczęściej wymieniane na naszym forum opisy:

"Bolesność piersi, spóźniający się okres i mocne przeczucie, potem 2 testy - jeden wieczorem, drugi rano i już!"

"Najpierw spóźniał mi się okres, a po paru dniach spóźnienia dołączył ból piersi. Zrobiłam test i pokazały się 2 kreski. Piersi bolały mnie przez pierwszy trymestr, i bolało mnie podbrzusze w tym czasie. Do tego jeszcze mdłości."

"Ciągle byłam zmęczona, ziewałam, bardzo chciało mi się spać."

"Odrzucał mnie zapach kawy, której przed ciążą piłam ogromne ilości oraz zapach suszonych grzybów."

"Mnie piersi bolały zaraz po owu i bolą do teraz!"

"Już w drugi dzień po owu miałam zawroty głowy podczas obiadu, lub jego gotowania... Wszyscy mówili, że pewnie mam anemię, żebym zrobiła badania itp, bo zawroty głowy to nie mają raczej nic wspólnego z ciążą! No ale po paru dniach zaczęły mnie boleć jajniki, piersi przy dotyku, a potem całe podbrzusze od czasu do czasu. No i pieroński ból brzucha podczas kichania. W 27dc zrobiłam test i II kreski!"

"Cóż- moje objawy nie były specjalnie wymyślne: ot, koszmarne bóle piersi, podbrzusze jak przed @, lekkie kłucie w boku. Ponadto zaczął odrzucać mnie zapach mango - mojego ukochanego masła do ciała - to z ciekawostek. Zabroniłam mojemu TŻ używać go do odwołania."

"Mnie odrzuciło na samym początku ciąży (jak jeszcze nie wiedziałam, że jestem) od piwa i innych alkoholi (widocznie reakcja obronna organizmu ). Mdliło mnie też na sama myśl o kebabach i fastfoodach. Poza tym zaczęły szczypać mnie sutki i bolał mnie brzuch jakbym miała jakąś niestrawność - byłam nawet na tygodniowym L4, bo lekarz rodzinny stwierdził grypę żołądkową!   Moja grypa ma teraz 5 miesięcy..."

"U mnie było tak samo, tez niby miałam grypę i wrzody na żołądku i podobnie jak u ciebie moje dolegliwości maja już prawie 6 miesięcy."

"Mnie bolały piersi, ale się nie sugerowałam, bo przed okresem często mnie bolały. Brzuch mnie tez bolał, ale i to mi się przed okresem zdarzało. Jedyne, co mnie zdziwiło (zauważyłam to, ale nie skojarzyłam, ze to może być objaw ciąży, dopiero później na to wpadłam), to to, że po skoku temperatury cały czas miałam odczucie mokrości, aż do końca. A to mi się nie zdarzało nigdy. Zawsze jak się śluz płodny kończył, to było sucho do okresu. I to było jedyne, co mogło świadczyć o ciąży."

...albo ich zupełny brak ;-)

"Przez 2 pierwsze tygodnie żadnych objawów! Po 7 dniach od owulacji zrobiłam test - druga kreska była słabiusieńka i pojawiła się dopiero po 6-7 minutach, a powinna po 3 - myślałam więc, że nic z tego. II test robiłam jakieś 2 dni po spodziewanej @ - druga kreska też słaba, ale jednak była! :)"

"Nic mnie nie boli, niedobrze też mi nie jest i płaczliwa ani zmierzła nie jestem. Podejrzewam że już niedługo się to zmieni."

"A ja nie miałam żadnych objawów. Rozchorowałam się po powrocie znad morza, ale sądziłam, ze to kwestia zmiany klimatu.. Cykle zawsze miałam długie, więc 40 dzień mnie nie szokował. W dniu, kiedy wracał mąż z 10-dniowego pobytu za granicą zrobiłam test, by wiedzieć co mu powiedzieć. No i były 2 kreseczki. Następnego dnia powtórzyłam, by nie było wątpliwości.. Piersi nie bolały mnie wcale, do samego końca."

Czułość testów

Quick View test-moim zdaniem najdokładniejszy, wykrywa nawet na dwa dni przed spodziewanym terminem miesiączki.

"Ja pierwszy test robiłam sobie jakiś tydzień po zbliżeniu i wyszedł mi negatywny - po 2 tygodniach, kiedy to miałam dostać miesiączkę (spóźniała mi się) okazało się, że będę jednak mamą."

"Dziewczyny - testy są różne - ja jednego dnia zrobiłam cztery - różnych firm. To było 2-3 dni po tym jak miałam dostać @. Na dwóch z nich owe dwie kreski były super wyraźne, na dwóch pozostałych bardzo słabe, ledwo widoczne (te dwa były jednej firmy ale nie pamiętam jakiej). Zróbcie kilka różnych testów. A najlepiej jak się wam @ opóźni, zróbcie test w laboratorium - nie będzie wątpliwości."

"Testy bywają zawodne, nawet często, wiem o tym od pacjentek (jestem położną).

"Zresztą jak ktoś jest bardzo ciekawy, to można zrobić test beta hcg ilościowo z krwi - daje wyniki pozytywne już w pierwszych dniach po zapłodnieniu. Ale z drugiej strony takie najmniejsze fasolki często nie dożywają do terminu spodziewanej @ i niby wynik pozytywny, a @ się pojawia i ciąży brak..."

Krwawienia - czy to jednak okres?

"Jeśli chodzi o plamienia to szczerze przyznaję, że w mojej drugiej donoszonej ciąży też tak miałam (kilka dni po spodziewanym terminie okresu). Jak się jednak okazało, okres to to nie był - bo dziś Niunia ma 14 m-cy."

"Odnośnie krwawienia/plamienia w ciąży - jest to możliwe i wbrew pozorom często spotykane, nawet do 16 tygodnia ciąży, dopóki dzidziuś z dodatkami (łożysko, worek owodniowy) nie wypełnią jamy macicy."

Joanna Górnisiewicz

Uważasz, że ten tekst jest wart przeczytania? Poleć go znajomym:
Oceń:
Trwa wysyłanie Twojej oceny...
Ocena: 4.5 z 5. 8 ocen.
Kliknij pasek ocen aby ocenić wpis.
blog comments powered by Disqus
reklama
Serwisy partnerskie
Konkursy
reklama
Newsletter

Chcesz wiedzieć o nowościach w babyboom.pl? Zapisz się do naszego newslettera!

Lubią nas