reklama
Świąteczna rymowanka - konkurs ze Skrzatem

Świąteczna rymowanka - konkurs ze Skrzatem

Okres przedświąteczny, pomimo chłodu za oknem, jest naprawdę gorący. Jest tyle rzeczy do zrobienia, że łatwo można się pogubić. Warto jednak czasem się zatrzymać,  wziąć głębszy oddech i… małe wolne.

Zaparz ulubioną herbatę i zwyczajnie odpocznij. Poleż, poczytaj, albo zrób z dzieckiem coś fajnego. Coś, co wprowadzi was w radosny, świąteczny klimat. Może łańcuch na choinkę lub korzenne ciasteczka? A może napiszecie świąteczny wierszyk?

Konkurs

Koniecznie też weź udział w naszym konkursie. Co powiesz na wspólne rymowanie? Napisz, najlepiej razem z dzieckiem, krótki wierszyk utrzymany w świątecznym klimacie. Nagrodzimy te, które spodobają się nam najbardziej.

Nagrody

Nagrodami w konkursie jest 15 książeczek  –  5 x „Tadzik się nudzi” i 10 x „Wierszozwierze”.
Przysyłanie zgłoszeń: 17.12. - 23.12.15
Ogłoszenie wyników: 30.12.2015

„Tadzik się nudzi” to rewelacyjnie opowiedziana i zilustrowana historyjka, która z pewnością zachwyci każdego malucha i pobudzi jego wyobraźnię. Zmyśliła i zmalowała Ola Makowska, a w słowa ubrał Jerzy Horsten.

Pewnego dnia najnormalniej w świecie Tadzik zaczął się nudzić. Nudził się i nudził, a nuda trwała i  trwała i wcale nie chciała odejść. Nagle coś zaszeleściło i poruszyło się za drzwiami. Tadzik zerwał się na równe nogi i pobiegł za dziwną, wijącą się jak wąż po podłodze, czerwoną zagadką. Nie był to jednak wąż ani latawiec, ani baranek czy zbłąkana chmurka... Co zaintrygowało Tadzika tak bardzo, że aż... przestał się nudzić?

 

„Wierszozwierze” to połączenie pełnych humoru rymowanych wymyślanek autorstwa Jerzego Horstena z równie zabawnymi rysowankami Oli Makowskiej. Papuga, koala, goryl, krokodyl, gazela, flamingi – to tylko niektórzy z bohaterów tego zbiorku. I choć o zwierzakach napisano już mnóstwo wierszyków, gwarantujemy, że te dostarczą wam wiele radości i nowych ciekawostek.

Wyniki konkursu

Tadzik:
Kamila S
Patrycja P
Edward W
Anna D
Dominika M


Wirszozwierze:
Katarzyna Z
Justyna W
Iena G
Anna H
Katarzyna N
Marta S-D
Bożena O
Justyna J
Anna W
Aneta O

Uważasz, że ten tekst jest wart przeczytania? Poleć go znajomym:

Oceń:

Wysyłam Twój głos!
Ocena: 5,00 z 5. Głosów: 2
Kliknij w gwiazdki, żeby dodać swój głos.
reklama