reklama

Miś Ricco - opinia

Dzień, w którym dowiedziałam się, że razem z synkiem będziemy testować Misia Ricco zapamiętam na długo-dlaczego? Miś Ricco nie jest zwykłą zabawką, maskotką, przytulanką to najwyższej klasy spersonalizowana zabawka interaktywna. Co ma takiego czego nie mają inne interaktywne cuda?

 

 

Zacznę może od danych technicznych Misia Ricco:

-Posiada certyfikat CE-oznaczający wysoką jakość jak i bezpieczeństwo produktu.
-Jest wyprodukowany w Polsce z materiałów najwyższej jakości.
-Wysokość: 29 cm
-Szerokość: 17 cm
-Waga: 400 g
-Pamięć wewnętrzna: 512 MB
-Port USB

Do Misia Ricco dołączony jest kabel USB jak i obszerna ulotka informacyjna.

Miś Ricco może i nie jest najbardziej urodziwą zabawką jaką do tej pory mój synek miał ale ma w sobie coś takiego, że w tych niebieskich ogrodniczkach i pomarańczowej koszulce wygląda przeuroczo :). Co najważniejsze synkowi także przypadł do gustu.

Całą przygodę z Misiem Ricco rozpoczęłam na stronie internetowej www.misiomat.pl gdzie mogłam spersonalizować jego wygląd, wgrać odpowiednie przywitania, opowiadania, bajki, piosenki, pożegnania itd.

Co to daje?

Miś Ricco zwraca się do dziecka po imieniu,zachęca go do słuchania bajek,wspólnej zabawy i miło żegna się gdy pora już spać. Kształci jego słuch i wyobraźnię.

Dla przykładu Miś Ricco mówi "Witaj Dawidku" , " Cieszę się, że mam Ciebie jako przyjaciela i możemy sobie razem porozmawiać" , "Połóż się,zamknij oczka i posłuchaj pięknych bajek" , "Dobranoc" i wiele innych...

Każdy rodzić znajdzie coś odpowiedniego dla swojego malucha - mamy również możliwość nagrania własnego wiersza, dedykacji itd, (którą przeczyta lektor*). Ograniczeniem pewnie jest tylko nasza wyobraźnia. Oprócz wgrania pięknych bajek możemy także zaprojektować koszulkę, dodać do niej tekst jak i już gotowe obrazki - na pewno taka forma spodoba się dziecku, jeśli zobaczy na swoim Misiu Ricco ulubioną biedronkę czy inne ulubione przedmioty.

Moment w którym dziecko rozpakowuje przesyłkę jest chyba jednym z tych niepowtarzalnych, gdzie oczy rosną do rozmiarów 5 złotówki a ręce drżą bo już chcą :) a chwila w której usłyszy po raz pierwszy swoje imię wypowiedziane z ust Misia Ricco to jak wybuch wulkanu, nieopanowanej radości i takiego dziecięcego podniecenia-coś pięknego!.

(Obejrzyj film - kliknij w obrazek)

Potem to jest już tylko pstrykanie i słowa "Mamo poczekaj, zaraz zaraz - To moje!" :)

A czym można pstrykać? Miś Ricco ma na uszach zmniejszanie lub zwiększanie głośności a na łapkach symbole graficzne takie jak Graj-Zatrzymaj i Dalej-Wstecz.

(Obejrzyj film - kliknij w obrazek)

Dzięki 10 stopniowej regulacji głośności Misia Ricco można używać w dzień jak i w nocy, dostosowując jego głośność do otoczenia. Jest on bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze-synek od razu wiedział jak go uruchomić, zmieniać bajki czy nawet zwiększać głośność.

Odtwarzane nagrania są bardzo dobrej jakości a ładowanie Misia Ricco po przez kabel USB pozwala zaoszczędzić pieniądze na np:kolejne nagrania.

Jak to? A no tak!-niestety my fizycznie nie mamy możliwości wgrania dowolnej rzeczy do Misia Ricco można zrobić to jedynie po przez www.misiomat.pl kupując tam nowe opowiadania,przywitania i bajki.

Ma to dwie strony-jedna jest taka,że po raz kolejny musimy wyłożyć pieniążki na tą zabawkę interaktywną ale z drugiej strony jak każdemu dziecku z czasem nudzą się pewne rzeczy więc dokupienie innych bajek lub spersonalizowanych dedykacji pozwala na uratowanie Misia Ricco przed rzuceniem w kąt a dzięki temu zabawka posłuży nam jak i dziecku przez kilka kolejnych lat.

Uważam,że idealnie nadaje się na prezent właściwie na każdą okazję i bez okazji. Jest to zabawka interaktywna w która warto i powinno się zainwestować. Cieszy mnie to,że powstał Miś Ricco i życzę mu wielu sukcesów na Polskim jak i zagranicznym rynku.

Oczywiście nie jest to Zabawka interaktywna, która ma nas wyręczyć np:w czasie wieczornego czytania bajek ale przyznam, że od kiedy go mamy każdej nocy To Miś Ricco czyta-opowiada bajki mojemu synkowi :) On jest zadowolony więc i ja też!.

(Obejrzyj filmy - kliknij w obrazek)

Pięknie dziękujemy!

*przypis producenta.

Uważasz, że ten tekst jest wart przeczytania? Poleć go znajomym:

Oceń:

Wysyłam Twój głos!
Ocena: 0,00 z 5. Głosów: 0
Kliknij w gwiazdki, żeby dodać swój głos.
reklama