Baby Dove – kosmetyki od pierwszych dni życia

Tworząc kosmetyki Baby Dove mieliśmy świadomość, że skóra dziecka jest inna. Dlatego kosmetyki Baby Dove zostały poddane ocenie lekarzy dermatologów, okulistów, a także pediatrów, a finalna formuła musiała uzyskać pozytywną opinię wszystkich z nich.

W ten oto sposób powstały kosmetyki:

  • Hipoalergiczne
  • Nie szczypiące w oczy
  • O neutralnym pH
  • Od pierwszych dni życia

Jak mówi Katarzyna Gancarz – ekspert działu badań i rozwoju produktów Unilever:

– Skóra dziecka rozwija się̨ do 3 roku życia. Przez ten czas nie funkcjonuje jeszcze tak dobrze, jak u dorosłych. Zanim maluszek skończy 3 lata, jego skóra jest znacznie cieńsza niż̇ skóra dorosłego – może tracić nawilżenie aż do 5 razy szybciej.

I co bardzo istotne – skóra nie stanowi jeszcze odpowiedniej bariery ochronnej, dlatego więcej różnorodnych substancji może przez nią przeniknąć w głąb organizmu. Gdy stosujemy nieodpowiednie kosmetyki, bardzo szybko zauważymy na skórze dziecka podrażnienia, zaczerwienienie i łuszczenie się skóry.

Dlatego niezmiernie ważna jest jej odpowiednia pielęgnacja kosmetykami przeznaczonymi specjalnie dla skóry dziecka.

Dr Ewa Saniewska – Dermatolog, przygotowała specjalny poradnik na temat pielęgnacji skóry maluszków:

Mycie skóry dziecka

Wybierając kosmetyki do mycia dziecka, kluczowe jest dobranie preparatu, który nie spowoduje żadnej szkody dla skóry dziecka. Nie powinien wymywać lipidów, ponieważ do 3 roku życia ich stężenie w naskórku jest znacznie mniejsze niż u dorosłego.

Wysoka zawartość gliceryny wspomaga zachowanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry dziecka. Produkty tego typu po winny zawierać także mniejszą ilość substancji myjących, niż te przeznaczone dla skóry dorosłych, a także uzupełnić nawilżenie odpowiednimi emolientami (np. kwas palmitynowy).

Przy myciu, należy szczególną uwagę skupić na główce dziecka. Skóra głowy ma większe gruczoły łojowe, które produkują sebum, naturalny składnik nawilżający, przez to wykazuje ona mniejszą zdolność do zatrzymywania wody w skórze.

Warto zatem użyć środka, który już na etapie mycia zadba o jej nawilżenie. Dlatego do pielęgnacji niemowląt wybierajmy tylko preparaty myjące i szam pony przeznaczone dla dzieci, o neutralnym pH dla skóry dziecka. Dobrze by kosmetyki nie zawierały sztucznych barwników, ani zbyt dużej ilości perfum – zwykle są bezzapachowe lub posiadają bardzo delikatny zapach.

Nawilżanie skóry dziecka

Skóra dziecka jest uboższa w naturalny czynnik nawilżający NMF, zawiera też mniej ochronnych lipidów oraz melaniny niż skóra osób dorosłych. Dlatego potrzebuje balsamu lub kremu do pielęgnacji typowo dla niemowląt. Są one specjalnie skomponowane, po to by sprostać potrzebom wymagającej skóry dzieci już od pierwszych dni życia.

Takie kosmetyki skutecznie wzmacniają wierzchnią, hydrolipidową warstwę naskórka, odżywiają go i koją ewentualne podrażnienia. Działają więc wszechstronnie, a przy tym łagodnie. Mają bowiem pH neutralne dla skóry, a ograniczona do minimum liczba składników i hipoalergiczna formuła zmniejsza ryzyko podrażnień.

Przy wyborze idealnych kosmetyków dla niemowląt warto kierować się opiniami ekspertów. Zwróćmy więc uwagę, czy kosmetyki zostały przebadane dermatologicznie i okulistycznie oraz czy są zatwierdzone przez pediatrów.

 

reklama