Dr Dermatolog Ewa Saniewska: Dlaczego polecam kosmetyki Baby Dove

Dr Dermatolog Ewa Saniewska: Dlaczego polecam kosmetyki Baby Dove

Kosmetyki Baby Dove stanowią bardzo dobre produkty do pielęgnacji skóry dziecka już od pierwszego dnia życia. Ich gama jest tak dobrana, że są w stanie odpowiedzieć na wszystkie potrzeby skóry dziecka i zadbać o jej właściwą pielęgnację.

Przede wszystkim najważniejsze jest jednak to, że spełniają one wszystkie wymagania stawiane najlepszym kosmetykom dla dzieci:

  • Nie zawierają klasycznych mydeł usuwających warstwę lipidową skóry, a wręcz odwrotnie, mają w swoim składzie składniki pomagające odbudować tę warstwę, takie jak kwas palmitynowy oraz kwas stearynowy, który pomaga zatrzymać wilgoć w naskórku. Preparaty myjące dodatkowo wzbogacone są o substancje nawilżające, które zapobiegają przesuszeniu delikatnej skóry dziecka.
  • Zawierają minimalną ilość substancji konserwujących, która jest niezbędna do właściwej ochrony kosmetyku przed drobnoustrojami.
  • Mają neutralne pH dla skóry dziecka, dzięki czemu nie powodują podrażnień.
  • Nie szczypią w oczy i nie powodują łzawienia, dzięki czemu mycie dziecka jest dużo łatwiejsze i przyjemniejsze dla wszystkich.

Seria kosmetyków Baby Dove składa się z dwóch linii - Baby Dove Rich Moisture przeznaczona dla skóry normalnej i suchej oraz Baby Dove Sensitive Moisture dla skóry wrażliwej. Dzięki temu rodzice mogą dobrać odpowiednie kosmetyki dla swojego dziecka.

Linia Baby Dove nie jest bardzo rozbudowana, ale zawiera wszystkie kosmetyki, które są potrzebne do właściwej pielęgnacji skóry dziecka. Mamy tutaj emulsję myjącą nadającą się zarówno do mycia ciała, jak i skóry głowy, szampon oraz kostkę myjącą, która w mojej ocenie jest najlepszym produktem tej serii. Jest to rodzaj syndetu, które skutecznie i łagodnie oczyszcza skórę maluszka, nie wywołując podrażnień ani przesuszenia. Jest to najlepszy tego typu produkt kosmetyczny dla dzieci dostępny w szerokiej sprzedaży.

W skład serii Baby Dove wchodzi również balsam, który świetnie nadaje się do nawilżenia ciała dziecka po kąpieli lub w przypadku zbytniego przesuszenia skóry dziecka. W zapewnieniu właściwej pielęgnacji skóry dziecka pomocny będzie również krem przeciw odparzeniom, który przyda się w przypadku wystąpienia pieluszkowego zapalenia skóry. Uzupełnieniem tej serii są chusteczki pielęgnacyjne, które ułatwią zmianę pieluszki, szczególnie poza domem.

Jako dermatolog z ponad 20-letnim doświadczeniem w leczeniu noworodków, niemowląt i małych dzieci z pełnym przekonaniem polecam kosmetyki Baby Dove do pielęgnacji skóry dziecięcej.

Dr Dermatolog Ewa Saniewska