Treść powstała we współpracy z partnerem (*)

Kosmetyki dla dzieci – jak wybrać?

Dla każdej matki jej dziecko jest najważniejsze. Nic dziwnego, że od momentu narodzin mamy dokładają wszelkich starań, aby jak najlepiej zadbać o swoje maleństwo. Bezpieczny wózek, wygodne łóżeczko, jeśli pokarm to oczywiście naturalny, jeśli kosmetyki to oczywiście najlepsze. No właśnie najlepsze, czyli jakie?

Odpowiedź wydaje się być dość oczywista. Najlepsze, czyli bezpieczne i skuteczne – opracowane z myślą o pielęgnacji skóry niemowląt od pierwszych dni życia. Dlaczego to takie ważne?

Skóra maluszka różni się od skóry dorosłego, dlatego wymaga szczególnej pielęgnacji i ochrony. Warto wiedzieć, że skóra dziecka rozwija się do 3. roku życia – w tym czasie jest znacznie cieńsza niż skóra dorosłego i nie stanowi jeszcze odpowiedniej bariery ochronnej. Jest uboższa w naturalny czynnik nawilżający NMF. Zawiera też mniej ochronnych lipidów oraz melaniny. Co najważniejsze, dziecięca skóra aż 5 razy szybciej traci naturalne nawilżenie.

Dlatego tak istotną rolę odgrywa właściwa pielęgnacja. Odpowiednio dobrane kosmetyki nie tylko myją skórę maluszka, ale także dostarczają jej odpowiedniej porcji nawilżenia. Właśnie tak działają hipoalergiczne kosmetyki dla najmłodszych Baby Dove, które uzyskały pozytywną opinię lekarzy dermatologów, pediatrów i okulistów.

Baby Dove - skład ma znaczenie

Wiele mam coraz częściej sięgając po kosmetyki dla swojego dziecka zwraca uwagę na skład produktów. Umiejętność czytania etykiety nie jest łatwą sztuką. Warto wiedzieć, że odpowiednia kompozycja i precyzyjnie dobrane stężenie składników aktywnych gwarantują skuteczność kosmetyku.  A co działa w Baby Dove?

W kosmetykach do mycia ciała zastosowano wyjątkowo delikatną kompozycję myjącą (Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoyl Glycinate), która oczyszcza skórę dziecka, jednocześnie przywracając jej odpowiedni poziom nawilżenia i odżywienia. Dlatego emulsja do mycia ciała Baby Dove Rich Moisture jest delikatniejsza dla skóry maluszka niż czysta woda, która jak wiemy, może być twarda i wysuszać wrażliwą skórę.

Na szczególną uwagę zasługuje też hipoalergiczna kostka myjąca Baby Dove Rich Moisture, która jest syndetem. Jest wyjątkowo łagodna i pomaga uzupełnić ważne składniki odżywcze w skórze. Wzbogacona w kwas stearynowy, kwas palmitynowy oraz ¼ kremu nawilżającego, dostarcza skórze odpowiedniej porcji składników nawilżających i odżywczych, jednocześnie pomagając uzupełnić poziom lipidów.

Co ważne, została przetestowana dermatologicznie i okulistycznie. Podobnie jak inne kosmetyki kostka myjąca Baby Dove zyskała uznanie lekarzy dermatologów i pediatrów.

W kwestii nawilżania skóry maluszka pomocne może okazać się zastosowanie balsamu nawilżającego Baby Dove Rich Moisture z bogatą formułą składników aktywnych, które zatrzymują wilgoć w naskórku (jak np. gliceryna) i składników okluzyjnych (np. wazelina), które nie dopuszczają do szybkiego odparowywania wody. Dzięki temu kosmetyk błyskawicznie, łagodzi uczucie suchości, koi skórę i pozostawia ją wspaniale nawilżoną przez cały dzień!

Z kolei o wrażliwe okolice pośladków zadba krem na odparzenia, który otacza skórę ochronną warstewką i zmniejsza zaczerwienienia. Dzięki zawartości składników ochronnych – tlenku cynku, Dimethicone oraz wosku pszczelego, pomaga chronić delikatną skórę dziecka przed dalszymi podrażnieniami i przywraca komfort już w kilka sekund po zastosowaniu. Co ważne testujące kosmetyk mamy podkreślały, że krem niezwykle łatwo się rozprowadza, dzięki czemu umożliwia dokładne rozsmarowanie i zabezpieczenie skóry maluszka.

Poza substancjami aktywnymi wywierającymi korzystny wpływ na skórę najmłodszych w kosmetykach Baby Dove zastosowano również składniki zapewniające bezpieczeństwo stosowania produktów. Substancje konserwujące gwarantują utrzymanie kosmetyku w czystości mikrobiologicznej, dzięki czemu mamy pewność, że przez cały czas stosowania produkt nie zmieni swoich właściwości i nie stanie się siedliskiem bakterii. Dlatego warto pamiętać o prawidłowym przechowywaniu kosmetyków, dbając o higienę podczas wszystkich czynności pielęgnacyjnych.