Najnowsza kolekcja, czyli jak Befado opiekuje się nóżkami dzieci

Najnowsza kolekcja, czyli jak Befado opiekuje się nóżkami dzieci

Nowoczesna linia i innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne czynią buty Befado jedyną taką propozycją na rynku. Co sprawia, że ten produkt jest wybierany przez setki tysięcy rodziców w Polsce i za granicą?

Befado. Zgodnie z zaleceniami ortopedów

Buty Befado są tworzone zgodnie ze wskazaniami specjalistów z Instytutu Przemysłu Skórzanego. Podwyższony zapiętek i stabilna linia boczna utrzymują stopę dziecka we właściwej pozycji zapobiegając wadom postawy. Szerokie noski zapewniają odpowiednią przestrzeń palcom stopy. 

Przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo

Konstrukcja spodu obuwia Befado zaprojektowana jest w taki sposób, żeby cała podeszwa była jak najbardziej giętka, umożliwiając naturalne zginanie się stopy dziecka.

Kształt przedniej części buta z uwagi na podwyższenie w tym miejscu noska podeszwy chroni wrażliwe palce dziecka przed przypadkowymi uderzeniami a podwyższona część piętowa z kolei chroni staw skokowy dolny przed nadmiernymi przeciążeniami.

Walory higieniczne

Stopa dziecka poci się bardziej niż stopa dorosłego człowieka, znajduje się na niej tyle samo gruczołów potowych co u dorosłego człowieka a są zgromadzone na mniejszej powierzchni.

W celu zmniejszenia pocenia się stóp w podeszwie obuwia Befado zastosowano kanały wentylujące, pozwalające stopie oddychać. Włóknina zastosowana w podszewce dzięki swojej budowie stanowi barierę dla przypadkowej wody, która mogłaby się dostać do buta od strony podeszwy.

Twórcze odpowiedzi na potrzeby małych stópek

Aby podnieść komfort użytkowania bucików trwa nieustająca praca nad doskonaleniem produktów BEFADO. Niesłabnącą popularnością  cieszą się oddychające podeszwy oraz buciki z systemem Flexi-B umożliwiającym zginanie podeszwy w miejscu zalecanym przez ortopedów. Nowością jest system Absor-B pochłaniający mikrowstrząsy powstające w kontakcie z podłożem. 

Dziecięcy design

Projekty podeszew są tworzone przez najlepszych projektantów zgodnie z trendami panującymi we współczesnym wzornictwie użytkowym, nie pomijając - rzecz jasna -dziecięcych gustów.

reklama