reklama

4. października posłowie zadecydują o projekcie antyszczepionkowców. Trzymam kciuki!

Czy szczepiąc dzieci nie mam obaw? Jasne, że mam. Moja córeczka miała NOP i kolejne szczepienia robiono jej w szpitalu. Czy zrezygnowałam ze szczepień? Nie.

W zeszłą sobotę byłam na konferencji w IMID dotyczącej szczepień. Uświadomiła mi, jak ważna jest edukacja i jasny przekaz. Jak bardzo rodzice potrzebują, żeby rozwiać ich obawy i wątpliwości.

W idealnym świecie lekarze mieliby czas i odpowiedzieliby na ich pytania. Tymczasem wiemy, jak jest... I dlatego nie dziwię się, że ruchy antyszczepionkowe są coraz silniejsze. Lekarze nie mają czasu, a socialmedia są pełne przerażających historii, opatrzonych dramatycznymi tytułami o powikłaniach poszczepiennych. 


Dlatego cieszy mnie, że Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas stwierdził, że potrzeba solidnego programu edukacyjnego, żeby nie manipulować informacjami o szczepionkach.

To moja misja życiowa, zatrzymać to, co się dzieje. By polskie dzieci były bezpieczne.

Co się zadzieje? Zobaczymy. Mam nadzieję, że wygra nauka, nie emocje. Chociaż emocje są bardziej nośne. 
Zresztą sprawdź.

Czy widzisz zdjęcie tytułowe? Coś co wygląda jak piękny kwiat dostał ten mały chłopiec, którego oglądasz na czarno - białym zdjęciu*. Jest jedną z ofiar choroby Heinego-Medina. Zdjęcie zrobiono nie tak dawno. W latach 50-tych.


Resztę życia przeżył w “żelaznym płucu” .

 Dodatkowo dołączyłam film o jednej z ostatnich osób, która jeszcze żyje/wegetuje po spotkaniu z polio.

Polio nie udało się całkowicie wyeliminować. Jednak dzięki programowi szczepień udało się ograniczyć liczbę zachorowań na świecie o 99%. W 1988 roku zachorowało 350 tysięcy osób, a w  2017. r - 22 osoby.

W Polsce ostatni przypadek poliomyelitis odnotowano ponad 40 lat temu. Dlaczego? Bo działa efektu kokonu, ale jeśli zrezygnujemy ze szczepień, to takie kwiatki zmienią się w kwietne kobierce. Może piękne, ale śmiertelnie niebezpieczne. 
Dlatego trzymam kciuki za nas i nasze dzieci.


Niestety: Sejm zdecydował po debacie na temat obywatelskiego projektu zmierzającego do uznania dobrowolności szczepień noworodków i dzieci, że wróci on do komisji.(http://www.tvn24.pl)
Anna Ślusarczyk
* zdjęcie pochodzi ze strony immunize.org/photos/polio-photos.asp
O tym co się działo dziś w sejmie

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: