reklama

Alarm WHO w sprawie otyłości u małych dzieci

Co najmniej 41 milionów dzieci na świecie poniżej piątego roku życia cierpi na otyłość lub nadwagę, a ta liczba rośnie najszybciej w krajach rozwijających się - tę informację opublikowała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Od 1990 roku liczba dzieci z nadwagą lub otyłością wzrosła o 10 milionów. W krajach rozwijających się liczba dzieci z nadwagą wzrosła ponad dwukrotnie i wynosiła 15,5 mln w 2014 roku (7,5 mln w 1990 roku).

Wprowadzanie do handlu niezdrowej żywności i napojów jest głównym czynnikiem wzrostu liczby dzieci z nadwagą i otyłością, szczególnie w krajach rozwijających się. Prawie połowa dzieci z nadwagą i otyłością poniżej pięciu lat mieszka w Azji i 25 procent w Afryce.

WHO ostrzega w raporcie, że epidemia otyłości może negatywnie wpłynąć na zdrowie ludzi na całym świecie i wezwał rządy do rozwiązania tego, co nazywa poważnym wyzwaniem dla zdrowia.

WHO musi współpracować z rządami aby zastosować środki przeciwdziałające nadwadze i otyłości, żeby umożliwić dzieciom zdrowy start w życie, na jakie zasługują" - powiedział Peter Gluckman, współprzewodniczący organizacji ECHO (organizacja zajmująca się monitorowaniem otyłości u dzieci). - Zaleca się, żeby rządy promowały zdrową żywność i aktywność fizyczną.

źródło

 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: