reklama

Aplikacja rozpoznająca rodzaje płaczu niemowlęcia. Hit, czy kit?

Płacze, bo jest głodne? A może ma mokro? Jak zrozumieć, co maleństwo chce nam przekazać?  Właśnie dla młodych rodziców powstała aplikacja, która ma podpowiedzieć, dlaczego płacze niemowlę?

W tworzeniu aplikacji wziął udział zespół naukowców z  National Taiwan University Hospital Yunlin. Przez dwa lata analizowano rodzaje płaczu i na tej podstawie stworzono narzędzie, dzięki któremu rodzice dowiedzą się, czy przyczyną jest głód, ból, senność, czy mokra pieluszka. 

Jak działa aplikacja The Infant Cries Translator?

Aplikacja rejestruje płacz dziecka i porównuje go z bazą ponad 200,000 dźwięków wydawanych przez malutkie dzieci. Znaczenie odkodowuje po około 15 sekundach. Główny autor badania Chang Chuan-Yu twierdzi, że wiarygodność wyniku wynosi 92% dla noworodków poniżej drugiego tygodnia życia. W pierwszych dwóch miesiącach trafność spada do 85% , a do końca czwartego do 77%.  Aplikacja nie jest rekomendowana dla dzieci powyżej 6 miesiąca.

Po pobraniu tej aplikacji, rodzic musi ustawić datę narodzin i narodowość dziecka. Następnie podczas płaczu nacisnąć przycisk nagrywania i czekać na odpowiedź.

Jeśli jesteście gotowi zainwestować niecałe 3$ to The Infant Cries Translator App jest dostępny na iOS i Android.

Zastanawiam się tylko, czy jako rodzic zaufałabym aplikacji? Chyba jedynie w sytuacji, kiedy moje spostrzeżenia byłyby identyczne, jak wyniki nagrania. Poza tym, kiedy moje dzieci płakały, zwłaszcza w tym pierwszym okresie życie natychmiast je przytulałam i nawet nie wiem, czy pomyślałabym o nagrywaniu.

Myślicie, że takie narzędzie rzeczywiście jest w stanie pomóc rodzicom w pierwszych tygodniach życia ich dziecka? Skorzystalibyście?

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: