reklama

Aspiryna może pomóc zajść kobietom w ciążę, szczególnie tym, które poroniły

Codzienne przyjmowanie niewielkich dawek aspiryny może pomóc zajść kobietom w ciążę, szczególnie tym, które wcześniej poroniły. Takie wnioski wynikają z najnowszych  badań.

Naukowcy z University of Utah i Narodowego Instytutu Zdrowia Dziecka i Rozwoju Człowieka (NICHD) sugerują, że zaledwie 81 mg aspiryny dziennie może zwiększyć prawdopodobieństwo poczęcia. Lek zmniejsza stan zapalny w komórkach i zwiększa przepływ krwi do macicy oraz zagęszczanie jej wyściółkę, ułatwiając implantację embrionu.

W nowym badaniu wzięło udział 1228 kobiet w wieku 18-40, które  poroniły w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
U kobiet , które przyjmowały  81 mg leku dziennie  szanse na zajście w ciążę wzrosły o 17%  a prawie o 20% na jej szczęśliwe donoszenie.

Na podstawie badań, Richard Poulson - wiceprezes Amerykańskiego Towarzystwa Płodności, uważa, że każda kobieta starająca się o dziecko, zwłaszcza w trakcie leczenia bezpłodności, powinna zażywać niskie dawki aspiryny codziennie, aby zwiększyć swoje szanse na poczęcie.

Jednak część lekarzy nie zgadza się z tą tezą. Wielu ekspertów zdrowia zauważa, że lek może powodować wiele skutków ubocznych, takich jak krwawienia wewnętrzne, czy wrzody żołądka.

Jeżeli rozważasz codzienne przyjmowanie aspiryny koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

źródło: Medical News Today

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: