reklama

Badania sugerują, że kobiety które mają dużo krągłości rodzą inteligentniejsze dzieci

Masz szerokie biodra? Duża pupa wprawiała cię w kompleksy? To już przeszłość. Od teraz będziesz wiedziała, że to twoje atuty. Naukowcy z Uniwersytetu w Pittsburghu odkryli, że kobiety, które mają dużo krągłości rodzą inteligentniejsze dzieci.

Jak to możliwe?

Na rozwój mózgu płodu, a później dziecka ma wpływ tłuszcz, który jest zmagazynowany w pośladkach i udach przyszłej mamy. Zawarty w nim kwas DHA jest bardzo ważny przy tworzeniu ścieżek neuronalnych oraz rozwoju oczu podczas pierwszych 6 miesięcy życia niemowlęcia.

Według badaczy tłuszcz z górnej części ciała ma negatywny wpływ (nie opisano dlaczego), a z dolnych partii dostarcza długołańcuchowe wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które są niezbędne dla rozwoju neurologii dziecka. W związku z tym stosunek talii do bioder (tzw. WHR) pozwala przewidzieć zdolności poznawcze kobiet i ich potomstwa.

DR David Bainbridge z Uniwersytetu w Cambridge podkreśla, że mężczyzn mogą przyciągać krągłości kobiet, ponieważ mają szansę na posiadanie inteligentniejszych dzieci. I oczywiście kobiece kształty odbierane są (najczęściej podświadomie), jako symbol płodności i zdrowia ewentualnej partnerki.

Tak więc dziewczyny - cieszmy się naszymi krągłościami. I chociaż każda mam swoje dziecko uważa za najmądrzejsze - to my już swoje wiemy;)

źródło

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: