reklama

"Biję babę", bo mi wolno

Ofiarami przemocy domowej w Polsce pada rocznie od 700 do 800 tys. osób; w większości są to kobiety i dzieci. Kilka dni temu Senat opowiedział się za ratyfikacją Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Teraz czekamy na podpis prezydenta .

Fundacja Krajowe Centrum Kompetencji zaniepokojona politycznymi przepychankami wokół ratyfikacji Konwencji postanowiła zabrać głos tworząc prowokacyjną piosenkę i teledysk, które mają zwrócić uwagę na palący społeczny problem bez politycznego tła. Adam Wolski (wokalista zespołu Golden Life)  wykonał utwór o prowokacyjnym tytule „Biję babę”.

“Chcieliśmy poprzez nasz wiral zwrócić uwagę na to, że konwencja jest Polsce niezwykle potrzebna, a regulacje zawarte w tym akcie, gwarantują polskim kobietom oraz ich dzieciom prawną i fizyczną ochronę państwa oraz organizacji pozarządowych.  Każdy dzień zwłoki w podpisaniu Konwencji oznacza dodatkowe cierpienie tysięcy maltretowanych kobiet i dzieci. Naraża je na niebezpieczeństwo dalszych aktów przemocy. Zwiększa skutki traumatycznych, często wieloletnich dramatów, jakich doświadczają każdego dnia ze strony członków rodziny. “ - mówi Czarek Sochacki, Prezes Fundacji Krajowe Centrum Kompetencji.
Co Pan na to, Panie Prezydencie?

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: