reklama

Czy miesiąc urodzenia wpłwa na to, jaki zawód wykonujemy w przyszłości?

Czy miesiąc urodzenia może wpłynąć na to, jaki zawód będziesz wykonywać w przyszłości? Naukowcy twierdzą, że to prawdopodobne.  W  2011 roku badania  przeprowadzone przez Narodowy Urząd Statystyczny w Wielkiej Brytanii podczas, których porównano daty narodzin  z później wykonywanymi zawodami. Wyniki?

Podchodzę do nich zdecydowanie z przymrużeniem oka, zwłaszcza, że moje dzieci urodziły się w październiku i listopadzie...

Styczeń
Urodzeni w styczniu często zostają lekarzami rodzinnymi bądź komornikami. Jeden i drugi zawód zdecydowanie wpływa  na życie innych ludzi;)

Luty
To miesiąc, w którym przychodzi na świat najwięcej artystów oraz…pracowników straży miejskiej. Jeśli  marzycie o naukowcu, zwłaszcza o fizyku zaplanujcie inny miesiąc

Marzec
Nadal prym wiodą artyści - zwłaszcza muzycy.  Wasz maluch nie chce śpiewać i grac na instrumencie? Nie ma zmartwienia. Może zostać pilotem.

Kwiecień
Hmm...jakby to delikatnie powiedzieć. Jeśli odwołać się dodatkowo do badań naukowców z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej osoby, które przychodzą na świat w kwietniu mają spore szanse na objęcie kierowniczych stanowisk. Badania z Wielkiej Brytanii pokazują, że to miesiąc, kiedy urodziło się najwięcej….dyktatorów. To sobie już wybierz, która wersja bardziej ci odpowiada.

Maj
Nadal masz szansę na urodzenie człowieka władzy, bo to miesiąc kiedy rodzi się najwięcej polityków. A według astrologii to właściwie osoby w czepku urodzone. Ponieważ mamy sierpień, możesz brać się do roboty i urodzisz….szczęściarza.

Czerwiec
Miesiąc urodzonych prezesów i uwaga...z czerwca pochodzi, aż pięciu laureatów Nagrody Nobla. No i tu mozna być w kropce. Kurcze, a może jednak  warto chwilę zaczekać i celować w …czerwiec;)

Lipiec
Ewidentnie miesiąc ludzi pracy. Przeważają murarze i maszyniści, ale również aktorzy i muzycy.  Szeroki wybór, nieprawdaż? Śpiewający murarze, czy maszyniści - artyści. Da się połączyć

Sierpień
Nadal sporo murarzy. Co jest trochę dziwne, bo z innych badań wynika, że wtedy przychodzą na świat osoby, którym zdecydowanie lepiej się pracuje w nocy. A może  w tych badaniach chodziło prezydentów, którzy również w tym miesiącu często świętują urodziny.

Wrzesień
Urodzeni we wrześniu, jako dzieci mają tendencję do osiągania lepszych wyników z egzaminów. Kiedy dorastają, często wybierają  karierę akademicką. Chcesz  mieć w rodzinie fizyka, narodziny we wrześniu zdecydowanie zwiększają szansę!

Październik
Wygląda, że  urodzeni w tym miesiącu  żyją najdłużej. Są w śród nich politycy i sportowcy, ale właściwie
żaden zawód nie przeważa.

Listopad
Weź głęboki oddech i ...czytaj dalej.  W tym miesiącu urodziło się szczególnie dużo - seryjnych morderców. Trudno taką działalność nazwać zawodem, ale może warto planować poród w innym miesiącu. Mój syn urodził się w listopadzie i na razie, w ogóle nie wykazuje morderczych zapędów. A swoją drogą wiesz, jaka jest pogoda w listopadzie…albo masz ochotę się zabić, albo kogoś;)

Grudzień
Wśród osób urodzonych w grudniu przeważają stomatolodzy. Zdarzają się również mesjasze. Wydaje mi się, że jednak łatwiej zostać dentystą. A najlepiej dentystą głoszącym  dobrą nowinę:)

Tyle mówi nauka i astrologia. Jak wyglądają fakty?

Mój mąż urodzony w marcu  ma rzeczywiście licencję pilota. Córka, która przyszła na świat w październiku lubi sport, ale do zawodowstwa się nie garnie, ale urodzona z niej kierowniczka, na polityka się nadaje;) O synu już wiecie, a ja? Urodziłam się w lutym, no i niezła ze mnie…artystka;)
A ty? Zgadzasz się z wynikami badań?

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: