reklama

Czy ruchowe gry wideo mogą pomóc dzieciom z nadwagą?

Wiadomo, że aktywność fizyczna sprzyja zmniejszeniu masy ciała, jednak czy ruchowe gry wideo mogą pomóc dzieciom  z nadwagą?

Risa E. Bochner wraz zespołem przeprowadziła badania, podczas których porównała masę ciała dzieci przed i po zastosowaniu ruchowych gier wideo. Dodatkowo obserwowano dzieci z grupy kontrolnej. Podsumowanie  przeprowadzono po około 12 tygodniach.

W meta-analizie nie wykazano różnic w masie ciała pomiędzy dziećmi, które korzystały z  gier ruchowych  a grupą kontrolną.  Autorzy doszli do wniosku, że grając dzieci traciły dodatkowe kalorie, jednak “rekompensowały” to zwiększając liczbę kalorii, które spożywały. Dodatkowo okazywało się, że część z nich rezygnowała lub ograniczała inną aktywność fizyczną.

Wnioski?
Po pierwsze, jak wynika z najnowszych badań dotyczących otyłości żadne ćwiczenia nie pomogą utracie wagi, jeśli nie stosujemy zrównoważonej diety. Po drugie nawet najlepsze ruchowe gry wideo nie mogą zastąpić dzieciom codziennych aktywności fizycznych. Po trzecie to my rodzice dajemy przykład. Sorry

 źródło

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: