reklama

Dlaczego grudzień jest idealnym miesiącem, aby zajść w ciążę? Najnowsze badania

Obszerne analizy ponad 270 tysięcy ciąż zabrane między 2004 i 2009 rokiem wykazały, że na liczbę szczęśliwych narodzin znaczący wpływ może mieć pora roku, w której poczęliście dziecko.

Naukowcy twierdzą, że najlepszym momentem w roku jest grudzień. Z badań wynikło, że dzieci poczęte w tym miesiącu mają zdecydowanie większą szansę urodzić się zdrowe i o czasie.

Najmniej sprzyjającą porą okazał się czerwiec. U mam, które wtedy zaszły w ciążę częściej dochodzi do poronień, wiele ciąż kończy się przed czasem i statystycznie więcej dzieci jest obarczonych wadami wrodzonymi.

Chociaż naukowcy nie wiedzą na pewno, jakie czynniki zwiększają ryzyko czerwcowych  i powodują korzyści z grudniowych ciąż, podejrzewają że wpływ na to mogą mieć pestycydy, którymi opylane są pola oraz natężenie promieniowania słonecznego  w ciągu roku.

Największe ryzyko zaburzeń rozwoju płodu występuje w okresie pomiędzy trzecim a ósmym tygodniem ciąży. Jeśli kobieta w tym czasie przebywa w pobliżu pól uprawnych, nad którymi są rozpylane związki chemiczne lub jest narażona na stały kontakt z pestycydami ryzyko poronienia może wzrosnąć, aż do 120%.

Z badań wynika również, że przyszłe mamy w drugim i trzecim trymestrze ciąży absorbują więcej witaminy D z promieni słonecznych, co ma pozytywne przełożenie na zdrowie ich potomstwa.

Dr Paul Winchester, z Indiana University, powiedział: "Jeśli chcesz uniknąć wady wrodzonej lub przedwczesnego porodu może warto unikać czerwca." Naukowiec uważa również, że zanieczyszczenie środowiska przez środki chemiczne może być przyczyną ogromnego kryzysu dzietności na Zachodzie.

A jaka jest dobra wiadomość?

Niebezpieczeństwo związane z miesiącem poczęcia czy urodzenia jest stosunkowo niewielkie w porównaniu do takich czynników jak dieta czy tryb życia.

Całe szczęście, że właśnie nadchodzi grudzień. I sami wiecie, co macie robić:)

źródło

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: