Dłużnicy alimentacyjni wreszcie trafią do wszystkich rejestrów BIG.

Dzięki nowelizacji kodeksu karnego już od 1 lipca dłużnicy alimentacyjni znajdą się we wszystkich rejestrach dłużników prowadzonych przez Biura Informacji Gospodarczej (BIG), a nie tylko wybranych przez dany samorząd.

Banki, telekomy, czy przedsiębiorcy dowiedzą się więcej na temat potencjalnych klientów. W związku z tym dłużnicy mogą oczekiwać odmów udzielenia kredytu, zakupów na raty, podpisania umowy na telewizję kablową, czy internet.

Okazuje się, że najwięcej dłużników alimentacyjnych jest na Mazowszu. Ponad 18 tys. osób uchyla się od płacenia alimentów w sumie na kwotę ponad 507,4 mln zł, czyli prawie 12%. całkowitej wartości długów alimentacyjnych w Polsce.  Drugie pod tym względem jest województwo śląskie (355 mln zł zaległości), trzecie łódzkie ( ponad 391 mln zł. zaległości)

BIG InfoMonitor postanowił wspomóc rodziny w trudnej sytuacji finansowej rozpoczynając akcję"Odzyskuj alimenty"

"Z naszych obserwacji wynika, że wiedza społeczeństwa na temat skuteczności biur informacji gospodarczej w odzyskiwaniu zaległych płatności z tego tytułu jest bardzo niewielka. Kolejną barierą był koszt za jednorazowy wpis w wysokości 69 zł. Stąd od 1 czerwca do 31 sierpnia BIG InfoMonitor wprowadza rabat na wpis dłużnika alimentacyjnego do Rejestru BIG za symboliczne 1 zł."

Miejmy nadzieję, że ta zmiana okaże się faktycznie korzystna dla dzieci, które najbardziej cierpią z powodu niefrasobliwości nieodpowiedzialnego rodzica.

 

Ocena: Jeszcze nie ma ocen...

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: