reklama

Dzieci czują większą więź ze zwierzętami domowymi niż z rodzeństwem

Dzieci dużo większą więź odczuwają w stosunku do swoich zwierząt niż do rodzeństwa. Badanie dowiodło również, że zwierzęta domowe mogą mieć istotny wpływ na rozwój dziecka oraz pozytywne przełożenie na jego umiejętności społeczne i samopoczucie.

Sondaż przeprowadzono wśród 12-latków z 77 rodzin, które miały jakieś zwierzę domowe. Okazało się, że dzieci odczuwały znacznie większą przyjemność z przebywania z nimi niż z braćmi lub siostrami.

Jednym z bardziej zaskakujących ustaleń jest to, że dzieci są bardziej związane ze swoimi zwierzętami, niż rodzeństwem, mimo faktu, że zwierzęta nie mogą komunikować się sensownie i zrozumieć, co się do nich mówi - powiedział wiodący autor badania Matt Cassels.

Ponadto wyniki wykazały, że dziewczynki są dużo bardziej przywiązane i zaprzyjaźnione ze swoimi zwierzątkami oraz że młodzi właściciele psów czerpią więcej satysfakcji z towarzystwa swojego pupila, niż właściciele innych zwierząt.

Główny badacz Matt Cassels zwraca uwagę, że "fakt, że zwierzęta nie w pełni mogą nas zrozumieć lub odpowiedzieć może być nawet zaletą, ponieważ nigdy nie zostaniemy skrytykowani czy osądzeni."

Tak więc to, że dzieci mogą rozmawiać o swoich problemach, troskach i emocjach ze zwierzętami, bez obawy, że będą ocenione bądź wyszydzone może być niezwykle korzystne podczas dorastania.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: