reklama

Gorąca kąpiel odchudza? Tak twierdzą naukowcy!

Dobra wiadomość dla leniuchów i tych z was, którzy po świętach turlają się po domu. Nowe badania dowodzą, że zażywanie gorącej kąpieli może być korzystne dla zdrowia i dodatkowo pozwala tracić kalorie.

Doktor Steve Faulkner z Uniwersytetu w Loughborough uważa, że relaksująca kąpiel daje podobne korzyści do ćwiczeń, a może nawet zapobiegać cukrzycy typu 2, jak również innym chorobom.

Na potrzeby badania Dr. Faulkner zbadał 14 osób, które odbyły godzinną kąpiel w temperaturze 40 stopni Celcjusza, jak również wybrały się na godzinną jazdę na rowerze.

Okazało się, że dzięki jeździe na rowerze spaliły więcej kalorii, ale podczas kąpieli straciły liczbę kalorii odpowiadającą półgodzinnemu spacerowi szybkim krokiem.

Dr Faulkner powiedział, że całkowita odpowiedź cukru we krwi na wysiłek fizyczny i kąpiel były podobne, ale szczyt cukru we krwi po spożyciu był o około 10% niższy u uczestników, którzy wzięli gorącą kąpiel. Dodatkowo zauważył, że tak zwane "pasywne ogrzewanie" może pomóc w zmniejszeniu stanów zapalnych organizmu.

Tak więc same widzicie gorąca kąpiel działa nie tylko relaksacyjnie, ale może również pomóc pozbyć się  kilkudziesięciu kalorii, ale niestety na dłuższą metę nie zastąpi ćwiczeń. Chociaż jakby zameldowac się do wanny na dobę? Może jednak nie.

Pamiętaj, że jeśli jesteś w ciąży lub masz kłopoty z sercem gorąca kąpiel jest dla ciebie zdecydowanie niekorzystna!

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: