reklama

IKEA wycofuje 38 milionów komód po śmierci dzieci

36 milionów komód Malm, IKEA wycofuje ze sprzedaży w USA i Kanadzie. W Polsce i pozostałej Europie nadal będą dostępne.

Klienci, którzy w USA i Kanadzie zakupili meble mogą je po prostu oddać do sklepu i otrzymają zwrot kosztów.
Szwedzka sieć podjęła decyzję, żeby wycofać ze sprzedaży komody po śmierci kilkorga dzieci w  USA. Do tragedii doszło , ponieważ klienci pomimo informacji w instrukcji nie przymocowali komód do ścian. Do doprowadziło do wywrócenia się mebli na wspinające się dzieci.

IKEA przypomina, że przytwierdzenie mebli do ścian jest koniecznością ze względu na zdrowie a nawet życie ich użytkowników. 

Jednocześnie IKEA podkreśla, że sprzedawane w Polsce komody spełniają wszelkie standardy bezpieczeństwa, jeśli się je użytkuje zgodnie z instrukcją.

Wygląda, że polscy klienci nie mają problemu z jej zrozumieniem, ponieważ nie było do tej pory doniesień o jakichkolwiek wypadkach.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: