reklama

Irygacja pochwy podwaja ryzyko zachorowania na raka jajników

Najnowsze, ogólnokrajowe badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych wskazują, że u kobiet wykonujących irygację pochwy podwaja się ryzyko powstania raka jajników.

Irygacja = drożdżyca, stany zapalne, obniżona płodność i rak jajników. Nie ryzykuj!

Wcześniejsze studia na ten temat powiązały irygację lub mycie narządów płciowych różnymi preparatami z drożdżycą, zapaleniem jajowodów i ciążą pozamaciczną. Naukowcy odkryli również związek między irygacją, a rakiem jajników, obniżoną płodnością, HIV oraz innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Jednak nowa publikacja Państwowego Instytutu Zdrowia jest pierwszą, która bezpośrednio wiąże raka jajników z czynnościami praktykowanymi przez miliony Amerykanek.

Joelle Brown, profesor epidemiologii Uniwersytetu Kalifornia w San Francisco stwierdziła, że mimo iż, wiedziała o przeróżnych problemach zdrowotnych, których przyczyną była właśnie irygacja to zaskoczyła ją koneksja między tym popularnym zabiegiem, a rakiem jajników.

W czasie gdy większość lekarzy oraz Amerykański Uniwersytet Ginekologii i Położnictwa stanowczo odradza kobietom irygację, wiele z nich nadal kontynuuje ten proceder ponieważ fałszywie postrzegają irygację jako czynność mającą pozytywne skutki, takie jak np. prawidłową higienę intymną oraz zwiększenie czystości

Profesor wezwała do podjęcia stanowczych działań zmierzających do zaprzestania wykonywania przez kobiety tej czynności. Rak jajników jest powszechnie znany jako „cichy zabójca”, ponieważ często nie zauważają żadnych symptomów chorobowych dopóki choroba nie znajdzie się już w zaawansowanym stadium.

Nowa analiza, która została opublikowana w czasopiśmie naukowym „Epidemiologia” powstała po przebadaniu ponad 41,000 kobiet w całych Stanach Zjednoczonych i Puerto Rico. .
W czerwcu 2014 roku, naukowcy zliczyli 154 przypadki raka jajników spośród wszystkich uczestniczek. Badania wykazały, że u kobiet które zadeklarowały wykonywanie irygacji w ciągu roku przed rozpoczęciem badań niemal dwukrotnie zwiększyło się wystąpienie raka jajników.

Istnieje wiele powodów zdrowotnych PRZECIW irygacji, ale nie ma żadnego, aby to robić!

Wagina samoistnie się oczyszcza, a stosowanie innych produktów bezpośrednio do środka kanału szyjki macicy tylko i wyłącznie zakłóca jej naturalną równowagę. Tak więc może na rzecz życia i zdrowia warto zrezygnować z używania preparatów, żeli i globulek, które mają spowodować, że "tam" masz pachnieć jak tropikalny kwiat lub słodkie ciasteczko.
źródło
Nika Stawicka

 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: