Jak przenosić fotelik samochodowy bez bólu pleców? Ta metoda działa!

Jak najczęściej nosicie fotelik? Zarzucacie sobie na biodro, czy chwytacie jak koszyk na zakupy? Wiecie, że rezultacie nadmiernie obciążacie kręgosłup? Jasne, że nie tylko wiecie, ale również odczuwacie tego skutki. Ból potrafi być nieznośny. Dlatego koniecznie przeczytajcie o tej metodzie.

Dr Emilu Puente z poradni rehabilitacyjnej Bridge Family Chiropractic w Teksasie postanowiła pomóc rodzicom i opublikowała film, dzięki któremu dowiecie się jak ustrzec się przed bólami kręgosłupa i mięśni podczas przenoszenia fotelika samochodowego. Wreszcie nie będziecie nadwyrężać ani ramion, ani bioder, ani kolan.

Jak prawidłowo nosić fotelik? Co należy zrobić?

Zrezygnujcie z wieszania fotelika w zgięciu łokcia, a zamiast tego chwyćcie go jedną ręką, ale przełóżcie ją przez uchwyt, obróćcie nadgarstek i dłonią od spodu podtrzymajcie fotelik.

Wystarczy mała zmiana ułożenie ręki, żeby poczuć się komfortowo. Film, na którym doktor prezentuje ten sposób, udostępniono już prawie 60 tysięcy razy i większość rodziców zauważyło różnicę. 

Doktor Emily Puente zaznaczyła, że jeden z rodziców doświadczył dyskomfortu podczas próby takiego manewru, dlatego zaznaczyła, że ponieważ jest wiele różnych modeli fotelików samochodowych, więc istnieje ryzyko, że metoda nie nadaje się do zastosowania w każdym przypadku. Sprawdźcie. Może właśnie dla was to będzie idealny sposób.

Ocena: Jeszcze nie ma ocen...

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: