reklama

Jedz banany, jeśli chcesz urodzić chłopca

Czy słyszałyście o tym, że ​​jedzenie bananów przed poczęciem zwiększa szanse na urodzenie chłopca? Choć w temacie „diety na płeć” powstało wiele legend, to przeprowadzane badania dowodzą, że jest w nich ziarno prawdy.

To, co je kobieta przed zajściem w ciążę, nie jest bez znaczenia także dla płci potomka - może mieć wpływ na to, czy urodzisz chłopca, czy dziewczynkę.

Płeć dziecka zależy od tego, czy komórkę jajową (chromosom X) zapłodni plemnik z chromosomem X (wtedy urodzi się dziewczynka) czy Y (będzie chłopiec).

Niektórzy specjaliści twierdzą, że poprzez spożywanie określonych produktów, czyli przez modelowanie jadłospisu, można w znacznej mierze wpłynąć na to, czy urodzisz chłopca, czy dziewczynkę.

Do badań, opublikowanych przez The Royal Society, naukowcyz Uniwersytetów: Oxford i Exeter zaprosili 740 kobiet podczas pierwszej ciąży. Odkryli, że osoby z dietą bogatą w potas (banany to jego skarbnica) częściej rodziły synów. To samo dotyczy kobiet, które spożywały więcej sodu i produktów o wysokiej kaloryczności.

Jednocześnie obalono mit, który mówił, że matki, które piją dużo mleka, zwiększają tym samym szanse na urodzenie dziewczynki. Okazało się, że duża ilość wapnia zwiększa szanse, ale na urodzenie syna.

Jaka jest zatem „dieta na chłopca”?

Ludzie jednak chcą móc decydować także o płci dziecka i poszukują na to sposobów. Jednym z nich ma być dieta. Dlatego - jeśli w to wierzyć - jeśli chciałabyś urodzić chłopca, zadbaj o potas i sód w diecie.

Co powinno znaleźć się w twoim jadłospisie? Na szczęście nie tylko banany. „Dieta na chłopca” lubi słone potrawy i smaki: czerwone mięso i ryby, produkty z białej mąki, owoce, takie jak awokado, jabłka, suszone figi i morele oraz warzywa: pomidory, ziemniaki i pietruszka.

Jednocześnie staraj się unikać produktów, które są zalecane w „diecie na dziewczynkę” - ta z kolei lubi smaki słodkie, bogate w wapń i magnez.

Aby dieta, rozumiana jako sposób odżywiania, miała wpływ na płeć dziecka, musi być stosowana co najmniej 6 miesięcy przed planowanym zajściem w ciążę. Tylko wtedy może ewentualnie wpłynąć na zmianę biochemicznej struktury komórek jajowych (chodzi o łatwiejsze przepuszczanie plemników z określonymi chromosomami - X lub Y).

Jednocześnie hm… Nie traktuj diety śmiertelnie poważnie, no i nie popadaj w przesadę. W końcu zbilansowany, racjonalny jadłopspis to podstawa, a ważniejsze od płci jest zdrowie malucha.

 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: