reklama

Jesteś w ciąży? Badania mówią, że tran i probiotyki ochronią twoje dziecko przed alergią.

Łykanie kapsułek z tranem oraz przyjmowanie probiotyków podczas ciąży i pierwszych miesięcy karmienia piersią zmniejsza ryzyko wystąpienia egzemy i alergii pokarmowych u dzieci - mówią wyniki badań opublikowanych w czasopiśmie „PLOS Medicine”.

Naukowcy z Imperial College of London przeanalizowali ponad 400 badań z udziałem 1,5 miliona osób. W ramach tego odkryli, że kobiety, które od 20 tygodnia ciąży i podczas pierwszych trzech do czterech miesięcy karmienia piersią przyjmowały codziennie kapsułkę z tranem zmniejszały ryzyko wystąpienia alergii na jaja u dzieci o 30 %, a codzienne przyjmowanie probiotyków od 36-38 tygodnia ciąży oraz podczas pierwszych trzech do sześciu miesięcy karmienia piersią, zmniejszyło ryzyko wystąpienia egzemy o 22%.  Zauważono, że probiotyki przyjmowane przez ciężarne zawierały bakterię zwaną Lactobacillus rhamnosus.


Dodatkowo w badaniach nie znaleziono żadnych dowodów na to, że unikanie potencjalnie alergizujących pokarmów, takich jak orzechy, nabiał i jaja w czasie ciąży, miało wpływ na wystąpienie alergii u dziecka lub ryzyko wyprysku.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: