reklama

Już u rocznych dzieci można przewidzieć wysokie ryzyko wystąpienia astmy i alergii pokarmowej. Badania

Dzieci, które  w wieku 12 miesięcy mają  wyprysk  alergiczny lub atopowe zapalenie skóry i uczulenie na alergen są siedmiokrotnie bardziej narażone na rozwój astmy, a w wieku trzech lat znacznie częściej mają alergię pokarmową.

To nowe odkrycie powinno pomóc lekarzom lepiej przewidzieć, u których dzieci istnieje istotne ryzyko zachorowania na astmę i alergię.

Do udziału w badaniach CHILD zaproszono ponad 2300 dzieci z całej Kanady. Naukowcy sprawdzili obecność AZS i uczulenia alergicznego w pierwszym roku życia, a następnie przeprowadzili  ocenę kliniczną w celu określenia obecności astmy, alergicznego nieżytu nosa, alergii pokarmowej i AZS , kiedy dzieci skończyły trzy lata.

W efekcie zauważono, że u dzieci, które jako roczniaki miały wyprysk alergiczny lub AZS i uczulenie na alergen siedmiokrotnie wzrosło ryzyko rozwoju i alergii pokarmowej. Jednocześnie w artykule opublikowanym przez Journal of Allergy and Clinical Immunology zauważono, że samo AZS - bez występującego uczulenia na alergeny - nie zwiększa w zauważalny sposób ryzyka rozwoju astmy u dzieci.

Wnioski oparto również na wynikach innego badania, przeprowadzonego przez CHILD, które pokazało, że wczesne wprowadzenie pokarmów, które uważano za alergizujące (mleko krowie, przetwory mleczne, jajka oraz orzechy) jest korzystne i zmniejsza ryzyko alergii oraz nietolerancji pokarmowej.

żródło: sciencedaily

 

 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: