reklama

Lekarze robiący cesarskie cięcie nie znaleźli dziecka tam, gdzie oczekiwali

W 30 tygodniu ciąży Amber Hughes nastąpił przedwczesny poród. Ponieważ akcja się przedłużała, zaniepokojeni lekarze podjęli decyzję, że dla bezpieczeństwa jej i dziecka zrobią cesarskie cięcie.

 “Spodziewałam się zobaczyć moje małe szczęście, tymczasem widziałam tylko panikę na twarzach lekarzy. To było przerażające" - powiedziała Amber

Co się stało? Lekarze po otworzeniu powłok brzusznych pacjentki nie znaleźli noworodka. Dopiero 2 minuty później usłyszeli płacz dobiegający spod prześcieradła, którym była przykryta Amber.  Okazało się, że dziecko przyszło na świat naturalnie w czasie, kiedy operowano jego mamę.

Jak mogło dojść do takiego przeoczenia? Lekarze twierdzą, że ponieważ to było 4 dziecko Amber, więc nie poczuła, że rodzi i przecież była znieczulona. Dodatkowo bronią się, że podczas operacji cała ekipa jest skupiona na brzuchu mamy i nie zastanawia się, co się dzieje poza nim.

Młodej mamy nie zadowala takie wyjaśnienie, zwłaszcza że lekarze tylko jej powiedzieli jak doszło do niezwykłego porodu, ale nie przeprosili. Amber jest rozżalona. Jej synek Olly spędził, aż 2 minuty  zawieszony na wysokości jej kolan. Co by się stało, gdyby nie zapłakał? Poza tym będzie miała niepotrzebną bliznę.

Na szczęście zarówno mama, jak i dziecko są zdrowi.

Photo Copyright ©2016 Amber Hughes
Photo Copyright ©2016 Amber Hughes

źródło

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: