reklama

Lubisz swoją siostrzyczkę? NIeeeeeeeee!!! (video)

Dramatyczne krzyki, płacz i szloch, rzucanie się na podłogę. Dwuletnia Piper jest po prostu załamana  pojawieniem się nowo narodzonej siostry.

Narodziny kolejnego dziecka zawsze są wielkim przeżyciem - nie tylko dla rodziców, ale także dla dzieci, które urodziły się wcześniej. To, jaka będzie reakcja na rodzeństwo, trudno jest wcześniej przewidzieć. Czasami dzieci reagują gniewem, czasami stają się zamknięte w sobie. Może się też zdarzyć, że na wieść o nowy domowniku dziecko wpada w prawdziwy szał - dokładnie tak, jak zrobiła to dziewczynka na krótkim filmiku, który Wam prezentujemy. 

Dlatego warto wiedzieć, jak możesz przygotować dziecko na pojawienie się rodzeństwa. I pamiętać, że najczęściej pierworodne dzieci reagują pozytywnie, a to jak będą wyglądać relacje w dużej mierze zależy od nas - rodziców, bo...

wyobraź sobie, że pewnego pięknego dnia Twój mąż przyprowadza do domu młodszą kobietę i oznajmia, że od tej pory będzie z Wami mieszkała już na zawsze. Oddaje jej część Twojej biżuterii i futer, a przy okazji prosi, żebyś się nią opiekowała.

Już nie jest, tak jak zawsze. Mąż większość czasu poświęca tej drugiej, bo przecież może czuć się samotna i zagubiona w nowym miejscu. Jeśli jesteś obrażona i nieszczęśliwa, tłumaczy, że przecież ta nowa jest taka miła i rozkoszna i że na pewno się polubicie. Codziennie rano Cię przytula i mówi, że przecież kocha Cię tak samo, jak wcześniej.

Jak się czujesz?

To teraz pomyśl o swoim starszym dziecku. Ono też nie musi być gotowe, ani szczęśliwe z powodu pojawienia się maleństwa. Pamiętaj o tym i staraj mu się pomóc :-)
źródło

A Wasze maluchy jak reagowały na pojawienie się kolejnych pociech?

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: