reklama

Mdłości w ciąży? Powinnaś się cieszyć!

Naukowcy wykazali, że kobiety cierpiące na te przypadłości są mniej zagrożone poronieniem (ryzyko nawet od 3 do 10-krotnie mniejsze), rzadziej też rodzą przed terminem. Ochronny efekt związany z mdłościami i wymiotowaniem w ciąży miał szczególne znaczenie dla kobiet po 35 roku życia, u których ryzyko poronienia jest dosyć wysokie.

Korzyści z porannych cierpień może być więcej. Badaczom udało się udowodnić, że doświadczanie nudności w ciąży może mieć także pozytywny wpływ na...IQ dziecka. Kiedy już maluchy biorące udział w eksperymencie były na tyle duże, aby sprawdzić ich inteligencję, naukowcy przeprowadzili testy. Jak się okazało – dzieci, których mamy podczas ciąży walczyły o utrzymanie treści pokarmowej w żołądku, miały wyższy poziom IQ, bardziej rozwinięte umiejętności językowe a także sprawiały mniej problemów wychowawczych.

Naturalnie, nawet jeśli nie doświadczasz ciążowych mdłości, nie musisz martwić się na zapas. Z pewnością również we właściwym terminie urodzisz zdrowego i bardzo mądrego maluszka. Jeśli jednak nudności i wymioty psują Ci całą radość ciąży, być może fakt, że wiesz o ich korzystnym wpływie na stan dziecka, doda Ci otuchy. 

źródło: www.parents.com

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: