reklama

Na 85.000$ wyceniono stres młodych mam

Badania, przeprowadzone przez Uniwersytet w Melbourne  są pierwszymi, w których postanowiono przeliczyć stres oraz wzrost presji, jakiej doświadczają młode matki na dolary australijskie.

"Największym, bezpośrednim skutkiem narodzin dziecka jest presja czasu i niepokój związany z finansami odczuwany przez młode matki”-  powiedział dr Hielke Buddelmeyer. 85,000 dolarów (około 253247 pln) - tyle powinna otrzymać kobieta żeby zrównoważyło to stres, który powodowany jest lękiem o płynność finansową.

Utrzymanie dziecka wykracza poza pieluchy i ubrania. W badaniu uwzględniono część kosztów, które ponosi kobieta, a które są trudno mierzalne, np: wzrost niepokoju związanego z zabezpieczeniem finansowym.  W  pierwszym roku życia dziecka kobiety trzy razy więcej czasu niż mężczyźni. Oczywiście obydwoje mogą się martwić sytuacją finansową   w związku z narodzinami  dziecka, ale niepokój matki  jest większy niż ojca.

Obserwowano również, jak zmienia się amplituda stresu u kobiet na różnych etapach życia dziecka.  Okazało się, że kiedy dziecko jest w szkole podstawowej niepokój się zmniejsza, ale gwałtownie wzrasta, kiedy staje się nastolatkiem.  Badanie objęło  ponad 20.000 Australijczyków i prowadzono je przez 12 lat od 2001 do 2012.

Chociaż dodatkowy stres doświadczany przez młode matki jest wyzwaniem, jednak pozytywne skutki posiadania dziecka muszą przewyższać negatywnie, inaczej ludzie nie będą chcieli mieć dzieci - powiedział dr Buddelmeyer; naukowiec Uniwersytetu w Melbourne.
źródło: Uniwersytet w Melbourne

I tak sobie myślę o tych 12 tys. zł, które od przyszłego roku miałyby dostać młode mamy w Polsce...No zawsze coś;)


Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: