reklama

Niemki nie czują się winne, Chinki i Francuzki uznają to za żenujące.

Lansinoh, firma produkująca artykuły dla karmiących kobiet, przeprowadziła wywiady z kobietami z 8 państw – Brazylii, Chin, Francji, Niemiec, Węgier, Meksyku, Turcji, Wielkiej Brytanii i USA. Co się okazało?

Fakt nr 1: Większość kobiet na świecie deklaruje, że na karmienie dziecka decyduje się nie ze względu na wygodę czy sytuację materialną, ale mając na uwadze zdrowotne korzyści dla malucha.

Fakt nr 2: Bez względu na wybór, jakiego dokonają – 93% kobiet uważa, że karmienie piersią to najlepszy z możliwych sposobów żywienia dzieci.

Fakt nr 3: Najtrudniejsze w karmieniu piersią są nocne posiłki malucha. W kolejce do tytułu ustawiły się także ból oraz brak umiejętności technicznego użycia laktacji w praktyce.

Fakt nr 4: Tylko Niemki nie czują się winne, kiedy decydują się nie karmić dziecka piersią. W pozostałych krajach wyrzuty sumienia z tego powodu miałaby większość mam.

Fakt nr 5: Chinki i Francuzki uważają publiczne karmienie piersią za coś żenującego. Natomiast mamy pochodzące z Anglii, USA i Brazylii traktują ten proces jako zupełnie naturalny i nie widzą powodów, aby krępować się nawet w miejscach publicznych.

Fakt nr 6: Mlekiem mamy najkrócej karmione są francuskie niemowlaki – tylko przez 3 do 6 miesięcy. Z kolei najdłużej karmią mamy w Turcji – tam dzieci od piersi odstawiane są najwcześniej w 12 miesiącu życia. W pozostałych krajach średnia ta wynosi od 6 do 12 miesięcy.  

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: