reklama

Niepościelone łożko może ci wyjść na zdrowie. Naukowcy debatują

Istnieją zasadniczo dwa rodzaje ludzi na tym świecie - ci , którzy nie potrafią rozpocząć dnia bez pościelenia łóżka  oraz reszta, która po prostu wychodzi z sypialni myśląc, że po zamknięciu drzwi bałagan i tak nie będzie widoczny.

I jeśli borykasz się z poczuciem winy, że należysz do grupy bałaganiarzy, to dzisiaj mam dla ciebie świetną wiadomość, naukowcy   doszli do wniosków, że niepościelone  łóżko może być lepsze dla zdrowia .

To dlatego, że roztocza - małe mikroskopijne paskudztwa, które powodują astmę i alergię u niektórych osób - rozwijają się w wilgotnych i ciepłych miejscach. A po całej nocy, podczas której się pocimy, starannie zaścielone łóżko staje się idealnym miejscem do ich życia i rozmnażania.

Właściwie nie wiem, czy zdajesz sobie spraew, ale codziennie  w łóżku towarzyszy ci około 1,5 mln roztoczy, całe szczęście niewidocznych gołym okiem. Niestety część z nas, która cierpi na alergię może odczuwać tego skutki. I chociaż badanie przeprowadzone przez zespół z Uniwersytetu Kingston w Anglii ( stworzono model komputerowy, aby przewidzieć, jak roztocza radzą sobie w wielu różnych warunkach) sugeruje, że dostęp większej ilości powietrza może wystarczyć żeby zmniejszyć ich populację, to sporo naukowców nie jest przekonanych do tych wyników.

"Prawdą jest, że roztocza nie przetrwają na pustyni:”- mówi Andrew Wardlaw z Brytyjskiego Towarzystwa Alergologii i Immunologii Klinicznej,- "Jednak większość domów w Wielkiej Brytanii jest wystarczająco wilgotne, aby czuły się dobrze i nie wierzę, że niepościelenie łóżka miałoby mieć wpływ na ogólną wilgotność w domu".

Może on ma rację, może oni. Ty, za to możesz wykorzystać, tak jak chcesz. W końcu z badań wyszło. Prawda? :)
źródło

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: