reklama

Niewidoma mama zobaczyła swojego synka - video

Niewidoma 29 -letnia Kathy Beitz,  dzięki specjalnym okularom  eSight mogła zobaczyć swojego nowonarodzonego synka

W wieku 11-lat Kathy dowiedziała się, że cierpi na chorobę Stargardta powodującą zwyrodnienie plamki żółtej, która  doprowadziła ją praktycznie do całkowitej ślepoty. Pozostało jej widzenie peryferyjne, które pozwala zauważyć czyjąś obecność, bez rozróżnienia poszczególnych części ciała. Kathy nie widzi również przedmiotów, które znajdują się na wprost niej.

"O mój boże" to pierwsze słowa, które usłyszał mały Aksel z ust z swojej mamy. Dzięki specjalnym okularom eSight Kathy mogła zobaczyć swoje dziecko kilka godzin po urodzeniu. Jest szczęśliwa, że dużo łatwiej będzie jej opiekować się niemowlęciem, wyjść do sklepu, czy robić rzeczy, których wcześniej nie mogła ze względu na chorobę.  Na filmie możecie zobaczyć wzruszające spotkanie mamusi z jej synkiem.

Okulary E-sight  mają wbudowaną kamerą i ekranem o wysokiej rozdzielczości, więc obraz, który widzi ich użytkownik jest  wyraźniejszy niż ten, który widzą osoby bez wady wzroku. Niestety ze względu na wysoką cenę ( 15.000 $) w tej chwili niewiele osób ich używa, jednak producent pomaga potrzebującym w zbieraniu funduszy na zakup.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: