reklama

Paraliż pokleszczowy u dziecka. Mama zamieściła film, żeby ostrzec innych rodziców

Mama z Oregonu podzieliła się przerażającym filmem, na którym widzimy jej małą córeczkę, która nie była w stanie chodzić po tym jak została ugryziona przez kleszcza.

Wszystko zaczęło wieczorem, kiedy mała Evelyn przed snem zaczęła się “dziwnie zachowywać”, nie chciała wstać po kąpieli ani założyć piżamy. Amanda (jej mama) postanowiła z nią razem spać. Niestety rano stan dziewczynki się nie polepszył.  

Rodzice zauważyli, że nie może stanąć samodzielnie, a jej nóżki zachowują się jakby były sparaliżowane. Jej tata jest chory na nowotwór, więc obawiali się najgorszego.

Szybko pojechali z dzieckiem do szpitala. Na szczęście trafili na lekarza, który powiedział, że w ciągu ostatnich kilkunastu lat widział kilka takich przypadków i znał ich przyczynę. Paraliż spowodował kleszcz, który ukrył się we włosach dziewczynki. Lekarz go usunął i kazał rodzicom obserwować córeczkę przez najbliższe 30 dni.

Na szczęście pojawienie się paraliżu po ugryzieniu przez kleszcza występuje rzadko, ale oprócz tego niestety kleszcz potrafi przenieść kilka niebezpiecznych chorób, dlatego też mama Evelyn, zamieściła filmik w intrenecie, żeby ostrzec innych rodziców przed możliwymi konsekwencjami.   

Jeśli lubisz pikniki na łonie natury czy wyprawy do lasu…uważaj. Przeczytaj, jak się przygotować, żeby chronić siebie i dziecko przed kleszczami.


Natomiast, jeśli dojdzie do ugryzienia, a na skórze pojawi się okrągły rumień, a dodatkowo zmęczenie, bóle mięśni, spowolnienie mowy i pierwsze oznaki paraliżu - natychmiast jedź na pogotowie. Szybka diagnoza i odpowiednie leczenie przezwyciężą chorobę. 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: