reklama

Pięciu miesięcy potrzebuje młoda mama, żeby poczuć się pewnie. Badania.

Dla niektórych kobiet pojawienie się na świecie dziecka i opieka nad nim jest czymś zupełnie naturalnym, ale większość  potrzebuje czasu, żeby poczuć się pewnie. 

Badania wykonane dla marki Munchkin (akcesoria dla dzieci) wykazały, że przeciętnie kobiety potrzebują na to czterech miesięcy i 23 dni.

Aż 57% mam przyznało, że pierwsze kilka miesięcy po urodzeniu pamiętają nieco mgliście, ponieważ ogromnie się przejmowały, żeby wszystko działało perfekcyjnie. Kilka miesięcy później stwierdzały, że kiedy patrzą wstecz  to już nigdy później nie zamartwiały się tak bardzo.

Ponadto, jedna piąta ankietowanych matek nie zwierzała się nikomu ze swoich trosk z obawy przed krytyką i brakiem zrozumienia. Również jedna na 5 kobiet miała poczucie, że ich partnerzy dużo szybciej odnajdywali się w roli ojców, co dodatkowo je frustrowało i sprawiało, że nie czuły się kompetentne.


Chyba najważniejszy wniosek, który wypływa z tego badania to, że większość z nas potrzebuje czasu, żeby poczuć, że ma wszystko pod kontrolą.Jeżeli do tej pory czułaś się przytłoczona nową rolą, niepewna i towarzyszyło ci zwątpienie w swoje umiejętności – pamiętaj, że nie jesteś w tym odosobniona.

Lawina emocji oraz ilość zmian w życiu, która pojawia się wraz z przyjściem na świat nowego członka rodziny jest ogromna, to często prawdziwa rewolucja. Jednak obiecujemy, że któregoś dnia, niespodziewanie  zauważysz, że po prostu wszystko jest na swoim miejscu.


Jeszcze tylko codziennie myśl o sobie, że jesteś dobrą mamą. Bo jesteś!


Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: