reklama

Posiadanie psa lub konia zmniejsza ryzyko astmy u dzieci. Nowe badania.

Istnieje wiele korzyści z posiadania psa. Według różnych badań, właściciele psów są bardziej sprawni fizycznie, zdrowi i zadowoleni z życia. Teraz okazało się, że posiadanie psa może również obniżyć ryzyko astmy.

Nowe badania opublikowane w JAMA Pediatrics, którymi objęto ponad milion szwedzkich dzieci urodzonych pomiędzy 1 stycznia 2001 roku a 31 grudnia 2010 roku pokazały, że dzieci od narodzin wychowujące się w domach, w których jest pies mają o 15% mniejsze ryzyko zachorowania na astmę. Jeśli zaś mieszkają na farmie, gdzie mają kontakt z końmi lub innymi zwierzętami hodowlanymi ryzyko spada, aż o 25%.

DR Katja Fall, biorąca udział w projekcie, powiedziała, że głównym przesłaniem badania jest to, żeby młodzi rodzice, którzy mają już psy nie martwili się o przyszłe zdrowie dziećmi. Jednocześnie naukowcy nie wiedzą jeszcze, dlaczego obecność zwierzaka zmniejsza ryzyko astmy.

"Wiemy, że dzieci z alergią na koty lub psy powinny ich unikać, ale z drugiej strony nasze wyniki wskazują, że u dzieci, które dorastają z psami zauważalnie zmniejszyły się ryzyko astmy w późniejszym życiu."

Kupujecie psa, czy konika?

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: