reklama

Profesor Chazan opracuje nowe standardy opieki okołoporodowej

W Ministerstwie Zdrowia powołano zespół, który ma opracować nowe standardy opieki okołoporodowej. Wśród specjalistów, którzy zostali powołani do zespołu znalazł się profesor Bogdan Chazan.

Zgodnie z nowelizacją ustawy za dwa lata przestaną obowiązywać dotychczasowe standardy dotyczące łagodzenia bólu porodowego, opieki okołoporodowej, czy opieki nad kobietą w ciąży powikłanej, które do tej pory określał resort zdrowia. 

Minister K. Radziwiłł powołał właśnie specjalny zespół ekspertów, a wśród nich jest prof. Chazan. Były minister Bartosz Arłukowicz uważa, że powołanie profesora jest błędem:

Możemy pożegnać się z myślą o tym, że polskie kobiety będą rodzić dzieci w godnych, europejskich warunkach (…) Wszędzie na świecie medycyna idzie do przodu, poprawiają się warunki i komfort pacjentów. A u nas likwiduje się in vitro, zgwałconym kobietom odmawia się prawa do aborcji, a ostatnio nawet do antykoncepcji awaryjnej.

Wszędzie na świecie medycyna idzie do przodu, poprawiają się warunki i komfort pacjentów. A u nas likwiduje się in vitro, zgwałconym kobietom odmawia się prawa do aborcji, a ostatnio nawet do antykoncepcji awaryjnej. Prof. Chazan ekspertem od standardów okołoporodowych? Wszyscy doskonale pamiętamy jakie standardy obowiązywały w szpitalu, którym kierował.

 

Dobrze , że oprócz profesora znaleźli się również inni lekarze, dodatkowo przedstawiciele resortu zdrowia, NFZ, samorządulekarskiego, pielęgniarskiego i przedstawiciele Rzecznika Praw Pacjenta oraz m.in. Fundacja „Rodzić po Ludzku”.

W internecie komentarze są mało optymistyczne, ale my trzymamy kciuki. Jeśli staracie się o maluszka to teraz jest najlepszy moment, bo co się zadzieje od 2019 roku tego nikt nie wie.

źródło: politykazdrowotna

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: