reklama

Świąt w tym roku nie będzie

Lisa i John, rodzice 3 chłopców postanowili, że w tym roku w ich domu Świąt nie będzie.
Nie oznacza to rezygnacji z celebrowania narodzin Jezusa, ani z dekoracji i świątecznych przysmaków. Po prostu nie pojawi się święty Mikołaj z prezentami a na kominku nie zawisną ozdobne skarpety. Za to dzieci napiszą list do Świętego Mikołaja, w którym poproszą aby znalazł kogoś, komu można pomóc.


Rodzice uważają, że to działanie pozwoli zrozumieć  dzieciom, jakie mają prawa i jakie są konsekwencje ich roszczeniowych postaw. Podobno przez kilka miesięcy Lisa i John pracowali nad zmianą zachowania maluchów, a kiedy to nie przyniosło efektu zdecydowali, że rezygnują z Bożego Narodzenia.
Pieniądze na prezenty przeznaczą na obdarowywanie potrzebujących. To ma nauczyć ich synów radości dzielenia się z innymi zamiast windowania własnych oczekiwań.

Już w czasie Halloween dzieci uczestniczyły w wysyłce paczek na Filipiny do wioski nawiedzonej przez tajfun. Chłopcy byli bardzo podekscytowani, że cukierki i rzeczy, które zebrali pomogą innym ludziom.

Święta mają być kolejnym krokiem, który ma pokazać, jaką frajdą jest skupianie się na tym, co mogą ofiarować, a nie na oczekiwaniu, co dostaną. Lisa i John są zadowoleni ze swojej decyzji chociaż przyszła im z trudem. Zamierzają czas spędzić rodzinnie. Wiedzą też, że w czasie Świąt  pojawią się dziadkowie z drobnymi upominkami dla wnuków.

I co sądzisz? Czy na prawdę dzieci powinny dostawać pod Choinkę prezenty, bo są grzeczne? Czy w takim razie, jeśli nasi bliscy w czasie roku nie byli”grzeczni” to też powinni zrezygnować z podarków? A może wspaniałe jest to, że  rodzice są konsekwentni w swojej decyzji? Ciekawe, co napiszą po Świętach:) A ty, jak myślisz?
źródło

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: